31/10/2011 19:530264

כפר לסדי: הנשמה של דרום אפריקה

 

נופש בכפר לסדי מזמן מפגש עם שבטים אפריקאים בעלי תרבות מרהיבה. סינדי רוטרמן מספרת לכם איפה אפשר ללמוד על המורשת המסורתית שלהם, לנוח בצל הבמבוקים ולעבור חוויה של פעם בחיים. 

 

שבטים וחמולות. צבעים ותרבויות. דרום אפריקה, "אומת הקשת", כפי שכינה אותה דזמונד טוטו, הארכיבישוף חתן פרס נובל בשנת 1994, ממשיכה להלל את העבר של אבותיה עם התלבושות הייחודיות שלה ותת התרבויות המרתקות שלה.
עבורנו, תושבי הערים הגדולות ועבדי הטכנולוגיה, ביקור בכפר התרבותי לסדי ( (Lesedi45 דקות מייוהנסבורג,על ההרים היבשים מגלייסברג(Magaliesberg) , הוא רעיון מצוין להתקרב ולהבין את אורח החיים של הקבוצות האתניות הגדולות מהיבשת הזאת ולחוות חוויה נהדרת, גם של נחת.
לאחר הסבר קצר על ההיסטוריה של האפרטהייד ועל מקורותיה של אומת הקשת, נפתח בפנינו תרחיש אמיתי, מסלולים ומבני אבן כפריים המובילים אל בתי המלאכה של השבטים הפדי (Pedi), זולו (Zulu), קסוסה (Xhosa) ונדבלה (Ndebele).

 

 נשים מבצעות עבודות של משקי הבית, מביאות מים ומוסיפות קרשים והילדים משחקים ומקפצים בין המבקרים. המסלול הוא תוסס וצבעוני, מלא הסברים ומופעים, אפילו קצת תיאטרליים. למרות שלהיות שם גורם לך להרגיש כמו חלק מסרט הוליוודי, ולא ניתן להכחיש שיש לתרחישים אווירה בדויה, להיות קרוב יותר אל העם השבטי, להצטלם איתם וללמוד על האמונות שלהם, הופך את הביקור לחוויה מרהיבה.

 

 


הכפר נבנה בשנת 1996, תחת הרעיון של "תיירות תרבותית" על ידי החוקר האפריקאי קינגסלי אולגייט ובאמת עד היום, ההצעה והחלום שלו נשארו כרצונו: "כחוויה לא רק מרתקת אלא גם

מעשירה". תחת השקיעה, הסיור מסתיים בבומה (Boma), אמפיתיאטרון מקורה, בו נציגים מהשבטים השונים רוקדים את  "ריקוד הטראנס" וריקודים מסורתים אחרים, אנרגטיים שבהם אתה יכול להצטרף אליהם.

מי שרעב אחרי שלוש שעות של חוויות, יכול ליהנות ממזנון אפריקאי אקזוטי, עשיר במאכלים מעוטרים עם סגנון. אבל החוויה לא מסתיימת כאן. אפשר גם לישון בכפר, שעל האירוח אחראים משפחות מקומיות. הבקתות נוחות,  מצוידות בחדרי אמבטיה מודרניים ותפאורה ייחודית.
אם התעייפת מהנסיעות הטיפוסית במעלה הגבעות ובמורד העמקים, הכפר הזה הוא הזדמנות טובה ליהנות ממנוחה קצרה על מיטות עץ, להביט על תקרות הבמבוק ועל השמים החודרים דרכם, בוהקים מאור הכוכבים.

  

דירוג:
12345
קולות: 264
ספרו לחברים: