25/12/2011 12:270130

"המאכלת" מעכלת חומוס בהדונס!

 

המאכלת- טור ביקורת לצרכן הצרחן הישראלי, והפעם המאכלת מתמכרת מחדש לחטא ישן.

מאת: ניצן מינץ

גיל 17 היה קשה מנשוא. חבר שלי דאז נפרד ממני באסמס, קיבלתי 70 בבגרות במתמטיקה (3 יחידות לעזאזל), ו"חברה" שלי עשתה לי את הפוני הראשון שלי, דבר שגרר עמו את הכינויים קלימרו, ראש לולב, פלאפל, באולינג, שוק בצלאל ועוד.

יום אחד עצוב במיוחד, קראתי בעיתון מאמר שהצהיר כי החומרים המצויים בגרגירי החומוס משחררים לגוף כימיקלים המייצרים נחמה. הרגשתי את רוח הקודש נושפת בעורפי ולמן אותו הרגע לא נחתי עוד. שגרת יומי סבבה כולה סביב המרדף אחר הגרגיר.הייתי מכורה לחומוס כמו שמצורע מכור למגרדת גבינה.

חוששני כי בתקופה הארוכה הזו לא מצאתי חבר חדש עקב עלייה חדה במשקל. כמו כן, לא חל כל שינוי בלימודי המתמטיקה והממוצע צנח ל-60 (3 יחידות לעזאזל), ובנוגע לפוני, הוא לפחות הסתיר לי את כל האנשים שהחליפו את הכינויים לראש פיתה, חזיר, נס כד השמן וחציל.

חלפו שנים רבות מאז נגמלתי. אתמול עקב משבר נזכרתי בתקופת ההתמכרות. הבטחתי לעצמי שלא אפול שוב לחומוסיות ולפשע, וכי חומוס אחד קטן לא ישנה דבר. פסעתי ברעד וחיל עם בן זוגי לחומוס בהדונס הממוקם בפלורנטין.  המילים שאסרתי על עצמי לומר יצאו מפי ברצף כמו לא נגמלתי מעולם: "מסבחה+ ביצה (24 שקלים), סלט ירקות (15 שקלים), חומוס משולש +ביצה (24 שקלים) וסודה" (7 שקלים).

המלצרית היפיפייה בעלת עיניים הדומות לרבעי ביצה שחומה, הביטה בי בהבנה והביאה לנו צלחת מלאה בחמוצים טעימים, סלט ופיתות חמות ובשרניות. ישבנו והבטנו במקום. השולחנות היו כבדים, עשויים מעץ בהיר ולצדם ספסלים תואמים. הקירות היו נקיים ולבנים והחלונות הכניסו אור רך ומרגיע. המנות הגיעו. החומוס התנמנם בשתי קערות גדולות שכשעל גבו נסוכים טחינה טובה, שמן זית, ותבלינים. המנות היו נפלאות. הסלט היה חמצמץ ומדויק, החומוס היה קליל ומתובל כהלכה, הביצה שחומה ונימוחה, וגרגירי הפול והחומוס מתמוססים בפה.

חיכינו לנחמה והיא הגיעה. גם המלצרית היפה הגיעה עם חשבון. שילמנו את החוב שבעים ורגועים ויצאנו החוצה מחוסנים לעולם הקשה, הרקוב, וחסר המשמעות בו אנו חיים. למחרת היום חזרתי לעוד מנה, משוכנעת שהפעם זו תהיה האחרונה.

סיכומו של קניין-

מיקום: חומוס בהדונס רחוב אבארבנל 35 פלורנטין.

אווירה: שקטה ומלאה בתמונות תקריב של ירקות.

מחיר לעומת מוצר: מנות גדולות ואפס תופעות לוואי.

גישה לנכים: יש

גישה לנכים רגשיים: לשימוש עם מרשם רופא בלבד.

שירות: יפה תואר ובעל אינטליגנציה רגשית.

ציון: 9 כמספר הפעמים שחזרתי לשם מאז.

 

דירוג:
12345
קולות: 130
ספרו לחברים: