08/11/2011 11:472105

"בר" אאוט – "פאב" אין

 

בעידן ה"ברים", ה"גורמה" וה"בוטיק" יש מי שלא מפחד לנסות ולהפוך את הפאב למשהו קצת יותר משכונתי.

מאת: מיטל כהן

יום שני בערב, בעודי בוהה במסך הטלוויזיה במהדורת החדשות שלא ממש מתחדשות, הטלפון הנייד מצלצל, ובצד השני ידידי משכבר הימים, מומחה לאלכוהול וברים ידוע בעיר החטאים תל אביב, אסף.

אחרי כשעה מצאתי את עצמי על מונית בדרך לגסטרו פאב ברחוב יהודה הלוי  58 שבתל אביב.

המקום היה לא עמוס באנשים, אבל מספק בהחלט ליום שני בשעה 22:00 בלילה, התיישבנו על בר השיש הכבד שרופד בזוגות של דייטים ראשונים.

הגסטרופאב שנפתח מעל לשנה הוא עוד מוצר מצליח שחולקים הבעלים של הסושיאל קלאב ו223 (לשעבר), שאחת התכונות הבולטות במקומות אותם הם מובלים הם המקצוענות בשירות, וגם כאן חווית השירות הייתה מופלאה, הברמן היה אדיב וחביב, לא הציק וקשקש יותר מידי, ותמיד היה שם בשביל לתת שירות מקצועי.

המקום מעוצב בחמימות, צבעים אדומים- חומים שאולי יתאימו מאוד לאווירת החורף שבפתח, יש משהו מאוד נעים בעיצוב הלא מתחכם, במוסיקה הנעימה שהשאירה לנו מקום לשיחה וברמן אדיב שגרם לנו להישאר עוד ועוד...

עם הבירה הטובה והאווירה הנעימה הזמנו מנות מהתפריט, סלקים צלויים וגבינת שחר וארטישוקים בפלאנצ`ה, הרעיון של מנות קטנות ומפנקות לצד הבירה או היין הוא נחמד מאוד, רוב הברים והמסעדות שאותם השיקו הבעלים דיי מוצלחות בצד הקולינרי, רק שהפעם אכזבה קשה, המנות שחו בשמן שהיה דומיננטי מאוד ולא נתן לטעמים האחרים ביטוי, השילוב שאמור היה  לרגש בין הסלק הטיפה מתקתק לגבינה פשוט לא ריגש, והשמן כמו שציינתי מקודם שלט בצלחת וגם בטעם. גם מנת הארטישוקים כמו קודמת הייתה טפלה ולא מוצלחת, מאחר והערב היה רווי בירות וצ`ייסרים שהברמן החביב הזרים לכיוונו היינו חייבים לנשנש משהו, לא לקחנו סיכון נוסף והזמנו את הבייגלה הירושלמי שהגיע חם עם מטבלים וסגר את פינת הקיבה.

ואם בצ`ייסרים עסקינן, נושא הפינוקים על הבר מטריד את ידידי אסף כבר זמן מה, פינוק אמור לפנק הלא כן? אם לבר מדיניות פינוקים של צ`ייסרים אז למה לפנק בערק עלית? או בוודקה זולה? תחילה סירבנו בעדינות לברמן מאחר ואנחנו לא חובבי ערק, וצ`ייסרים של וודקה זולה מניסיון יבואו לידי ביטוי מחר בבוקר, הברמן החביב התעקש ובסוף הסכמנו על וויסקי, ואם כבר מתעקשים לפנק, אז למה בוויסקי שאפילו הברמן לא מכיר את בית היוצר שלו? או כמו שאסף סיכם את זה "למה ניראה לכם שלתת לי משקה שאני בחיים לא אזמין לעצמי ניקרא פינוק?" (אמנם אנחנו חסרי טאקט אבל נשארנו מנומסים והרמנו לחיים עם הברמן, את הדיון בענייני הפינוק ניהלנו בדלתיים סגורות)

אז אחרי הנקודה למחשבה שנכונה אגב לברים רבים בעיר, נסכם שהיה אחלה ערב, גסטרו פאב הוא פאב שכונתי משודרג, מזמין ונעים,אחלה האווירה אחלה חברה וכמובן אחלה בירה. 

דירוג:
12345
קולות: 105
ספרו לחברים:
האחת01, דצמבר, 2011

מתה על הפאב הזה!!!! גרה ממש ליד

אדר05, דצמבר, 2011

אני חושבת שאני מכירה את האסף הזה... חתיך!