05/01/2012 14:380113

קום והתהלך בארץ

 

במקום לבזבז אלפי שקלים על טיסות, קחו את עצמכם לטיול ברחבי ארץ ישראל. למזלנו, הארץ הקטנה שלנו מכילה את כל סוגי הנופים במרחקי נסיעה קצרים.

מאת: ליה שובל

מתי בפעם האחרונה יצאתם לטיול? לא טיול בדרך לסופר לקנות מצרכים, לא טיול עם הכלב בשדרה, גם לא טיול עם החברים על חוף הים או נסיעה באוטו לצפון העיר, אלא טיול אמיתי לחיק הטבע של ארצנו. ארצנו מלאה הרים, גבעות, מדבריות, ומאידך מפלים, נהרות ואגמים. ישראל מלאה בנופים קסומים, מיוחדים ועוצרי נשימה, במרחק נגיעה קטנה. רבים מאתנו לא מנצלים את היופי הזה ונשארים בדרך כלל ברוטינת שגרת החיים האפורה של העיר.

רבים מהנופשים הישראלים בוחרים לטוס לחוץ לארץ. חופשת סקי באוסטריה מפתה אותם הרבה יותר מצימר מפנק ברמת הגולן, למרות שמבחינת ייחוד, רומנטיקה וכמובן שמחיר, הבחירה בצימר הישראלי עדיפה בהרבה. יש לארץ ישראל המון מה לתת וחבל לא לנצל את כל העושר הזה. סוגי הנופים הרבים מאפשרים לגוון ולצאת לטיולים שונים. אפשר להתחיל בצפון הירוק וההררי, להגיע לבקעה הפרחונית, להשתזף באחד מחופי הים השמשיים או לטייל בדרום הארץ ברחבי המדבריות המדהימים של ארצנו הקטנה.

אין צורך ברכישת טיולים מאורגנים בשביל להגיע לכל המקומות היפים. יש רק צורך בהשגת מפת טיולים עדכנית ומפורטת. החברה להגנת הטבע דאגה לסמן לנו את כל המסלולים היפים המיוחדים ביותר בארץ ובעזרת המפות הנכונות והעדכניות ביותר, ניתן לטייל בשטח ללא שום בעיה. כל מה שצריך הוא להתארגן על הסעה נכונה, כמות מים מספקת ואוכל, כמובן שאסור לשכוח גם לקחת כובע ולהשתמש בקרם הגנה.

ישנם הרבה מאוד אתרים היסטוריים שכדאי להגיע אליהם עם מדריך מתאים, על מנת שהחוויה תהיה הרבה יותר שלמה. מקומות כמו עיר דויד, מצדה, טירות ביזנטיות, מערות הקמח ועוד מהווים אתרים היסטוריים מאוד חשובים לארצנו ולכן חשוב שנגיע אליהם בתור תושבים ומטיילים מקומיים. זו הדרך הכי טובה והכי קלה ללמוד על ההיסטוריה היהודית והישראלית בארץ ישראל, עוד מימי קדם כאשר רוב היישוב היהודי עוד ישב בארץ. בתי ספר שולחים את התלמידים לטיולים כאלו המחברים נופים יפים עם מאורעות היסטוריים רבים, אך גם כאנשים מבוגרים, עם או בלי ילדים, צריך לצאת אל הטבע וללמוד דברים חדשים על המדינה ועל עצמנו.

בפעם שתחשבו לצאת לטיול, זכרו את כמות האופציות שבפניכם, ואת כמות הפעילויות אותן אתם יכולים לעשות. זכרו כי ליציאה לטיולים בטבע יש כוח ריפוי גדול מאוד. מעבר לכושר שזה מקנה ולמאמץ הפיזי שהמסלול מחזק אצל המטייל, הטבע עשוי גם לשחרר אלמנטים נפשיים עצורים. 

דירוג:
12345
קולות: 113
ספרו לחברים: