27/02/2012 00:470204

מלחמת תפוזים באיטליה

 

אם תיפול בידכם הזדמנות לבקר בעיר איטלקית איווריאה במהלך קרנבל התפוזים תוכלו לראות את רחובות העיר מכוסים בטונותשל פירות מנופצים שמיצם המתוק זורם על המדרכה. הרי זו היא תוצאה של קרבות תפוזים שנערכים ברחובות העיר במהלך הקרנבל השנתי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איטלקים מתפטרים מעודפי יבול

מלחמת התפוזים נמשכת כ – 3 ימים במהלכה יוצאים לרחובות קרוב ל – 2000 איש. במהלך החגיגות מתבזבזת כמות תפוזים ששווה לכמות הנאכלת במדינה במהלך שנה שלמה. אבל על בזבוז כזה איטלקים לא מצטערים. הרי לצורך הקרבות הם משתמשים בעודפי יבול בלבד, שלפי חוקים של איחוד אירופאי אסורים לייצוא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ויאולטה הבלתי מושגת                              

שורשיו העתיקים של המנהג מובילים אותנו לשנת 1184 הרחוקה. באותה תקופה, וויאולטה,  בתו הגאה של הטוחן, סירבה להיענות לדרישותיו של אציל מקומי שהיה אמור לשכב עימה בליל כלולותיה. היפהפייה האמיצה, חטפה סכין חדה ובלי לחשוב פעמיים ערפה את ראשו של הדוכס וזרקה אותה מהחלון חדרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאשר שומרי הראש של הדוכס החלו לתקוף את הבחורה, תושבי איווריאה החליטו להגן עלייה ויידו אבנים על התוקפים כדי להציל אותה ממוות בטוח. לזכר אותו אירוע תושבי העיר של ימינו יוצאים לרחובות ואורכים קרבות, רק שאבנים למזלנו הוחלפו בתפוזים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קרב התפוזים

מסתבר שגם יידוי התפוזים אינו תמים לגמרי וכל שנה 100 עד 200 איש מקבלים פגיעות בדרגות חומרה שונות. אבל למרות זאת תושבי העיר מאוד אוהבים את החג. כנראה בכל אחד מאיתנו עדיין ישנו אותו ילד קטן, שמתחשק לו לרוץ ברחובות העיר, לשחק במלחמה ולזרוק אוכל על עוברים ושבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך הקרנבל תושבי העיר מתחלקים ל- 9 קבוצות ולובשים תחפושות של ימי הביניים. בכל שנה גם בוחרים את "וויאולטה" – הבחורה הכי יפה בעיר. הקרב נמשך 3 ימים ובסופו כל הצדדים משלימים אחד עם השני וצועדים יחדיו אחרי הכרכרה, בה יושבת גיבורה יפהפייה שמגלמת חופש וחירות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ההשלמה החגיגית

תהלוכה שצועדת אחרי הכרכרה מלווה בתזמורת, וויאולטה עצמה זורקת לתוך ההמון סוכריות ופרחים. לקראת סיום הקרנבל התושבים מציתים מדורה ענקית בכיכר ראשית של העיר וכולם נהנים מאכילה של שעועיתונקניקים שהם סמל לאוכל של עשירים ועניים, המעיד על השלמה של כל הצדדים.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 204
ספרו לחברים: