07/02/2012 08:540139

חג הכאב המלזי

 

במהלך חודש פברואר נערך במלזיה הפסטיבל המזעזע ביותר על פני כדור הארץ-טאיפוסאם. זהו חג הכנעת הגוף או כמו שמכנים אותו המטיילים חג הכאב. במהלך החגיגות תושבי מלזיה יוצאים לרחובות כשהם דוקרים את עצמם במחטים וסיכות ובדרך זו מפגינים את הכוח הרוחני שלהם.

טאיפוסאם הוא חג אותו חוגגים ההינדים ביום של ירח מלא בחודש טאי. ביום הזה חוגגים את האירוע האגדי של מסירת הכידון הקדוש ע"י אלה פארווטי לאל המלחמה, שבעזרתו הוא הרג את השטן הרשע.

לכבוד האירוע האגדי ההינדים עולים לרגל למערה באת קייוס דרך 272 מדרגות קדושות. (לפני הביקור במערה חייבים המאמינים לגלח לגמרי את גופם). המלזים  מתרגלים מדיטציה מיוחדת שעוזרת להם להיכנס לטראנס שבזכותו הם לא חשים כאב מדקירות של מחטים ווים.

לעיניי המטיילים ניגלה מחזה מחריד, כאשר אלפי גברים ונשים יוצאים לרחובות, חותכים אחד את השני בסכינים ומחדירים  לגופם חפצים חדים שעליהם תולים משקולות כבדות. המלזים עצמם טוענים ששום צלקת לא נשארת על גופם בזכות הטראנס וכוח הרוח.

במהלך הטאיפוסאם נערך גם פסטיבל הפרחים המסורתי כך שרחובות הערים מקושטים באלפי פרחים אדומים, צהובים וכחולים. כך, כשכאב מתמזג עם יופי ומראות מחרידים משתלבים עם פרחים נפלאים המלזים חוגגים את האביב המתקרב.

 

 

מפורסם באתר Fn1   הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 139
ספרו לחברים: