15/02/2012 03:140143

חג האיש העירום

 

כל שנה בסוף חודש פברואר אלפי גברים עירומים למחצה יוצאים לרחובות העיר היפנית אינזבה כדי להפליק לגיבור הראשי של החגיגה-האיש העירום. ולא זו לא עוד סטייה מזעזעת, אלא מסורת יפנית עתיקת ימים.

דמות האיש העירום

האיש העירום הוא סמל לאליל שינטואיסטי שעבר דרך העיר הזו בשנת 767 לפניה"ס.  האיש העירום היה חייב לגלח את כל שיערות גופו ולצעוד ברחובות העיר עד למזבח הקדוש. במהלך דרכו התלוו אליו עשרות אלפי גברים עירומים למחצה וכל אחד שאף להפליק לו מכה או שתיים.

המסורת אומרת  שנגיעה באיש הערום מביאה מזל וגואלת מצרות לשנה הקרובה. אי אפשר שלא לרחם על מי שמשחק תפקיד של האיש העירום  במהלך הפסטיבל. הוא עובר דרך ההמון הצפוף, מקבל מכות מכל עבר ולעתים קרובות אפילו מעבד הכרה. למרות  שהמסורת אומרת שכך האיש מקבל על עצמו את צרותיהם של האחרים זה נחשב לכבוד גדול עבור הגבר היפני. איך זה יתכן? תכף תדעו...

חג ההתנקות מצרות

יוםלמחרת הגיבור הראשי של החגיגה חייב להתנקות מכל הצרות שהוא אסף. עליו לעבור ברחובות העיר עם כיכר לחם אורז קשור על גבו. הכיכר סופחת לעצמה את כל הצרות ולאחר מכן קוברים אותה בתוך האדמה יחד עם כל הצרות שאספה לתוכה.

בניגוד לחגיגות מסורתיות אחרות , דווקא החגיגה הזו לא הושפעה מהמערב ומתרחשת בדיוק כמו לפני 2000 שנה. בנוסף למכות לאיש העירום, הגברים גם זורקים אחד על השני כדורי בוץ ומתלכלכים כהוגן. היפנים מאמינים שזה יביא להם בריאות ומזל.

למרות כל המוזרות שבדבר היפנים אוהבים מאוד את חג האיש העירום ומצפים לו כל שנה בכליון עיניים. כדי לצפות בתהלוכה מתאספים ברחובות העיר כ-300 אלף אנשים.

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 143
ספרו לחברים: