20/03/2012 10:410123

ולנסיה: פסטיבל האביב הגדול

 

בזמן שבהודו חוגגים את הגעת האביב באירוע של יום אחד, בספרד עושים זאת במהלך חצי חודש לפחות. הפסטיבל הגדול ביותר של חודש מרץ בשם פלייס המתרחש בעיר ולנסיה, מדהים בגודלו ומושך אליו תיירים רבים.

זיקוקים אינסופיים בשמי ולנסיה

בימים הראשונים של חודש מרץ שמי העיר ולנסיה מוארים מידי דקה בזיקוקים מרהיבים. הזיקוקים האלו הם בעצם תחרות בין מספר קבוצות של מומחים לפירוטכניקה שיוצרים את המופע המרהיב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נפצים ו"פצצות" מיחדות משלימים את המראה המיוחד. בעיר מסתובבות קבוצות מיוחדות של אנשים שזורקים אותם תחת רגליהם של עוברי אורח וגם תושבי ולנסיה עצמם נהנים משימוש בזיקוקים, תרסיסים צבעוניים ונפצים שונים . לכן אם יצא לכם להגיע לולנסיה בתחילת חודש מרץ – אל תבהלו. זה לא סוף העולם שהגיע פתאום, אלא רק פליינס. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תהלוכת הפרחים

אחרי חגיגות פירוטכניות שנמשכות מספר ימים, מגיע השלב השני של החגיגות, שהוא השלב הפרחוני. נשים רבות מניחות מיליוני פרחים לרגלי הפסל של מריה הקדושה שהינה סמל להגנה על חסרי ישע.  נשים מתהדרות בתלבושות חגיגיות עם תכשיטים רבים ואילו גברים עוזרים להציב על כיכר העיר סידורי פרחים ענקיים. כל הפעילות הזו מלווה במנגינה רמה של תזמורת מקומית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך שני השלבים מארגני הפסטיבל עורכים תחרויות רבות. כך למשל נהוג לבחור את מלכת ונסיכת הפסטיבל – שתי בחורות היפות ביותר. כמו כן טבחים מכינים פאייה ענקית בכיכר העיר עבור כל התושבים, וגם את הממתק העיקרי של החגיגות – סופגניות עם שוקולד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השריפה החגיגית של בובות מהודרות

במהלך השלב השלישי של החגיגות מציבים ברחבי העיר בובות ענק שמחקים באופן סטירי את הפוליטיקאים, השחקנים, הזמרים ולוחמי שוורים מפורסמים. את הבובות הענקיות, שמגיעות לעתים לגובה של 20 מטר מכינים במהלך כל השנה שקודמת לפסטיבל. את הבובות, כ-800 במספר מציבים בכל רחובות העיר. התנועה בעיר נחסמת לשלושה ימים כדי שתושבי העיר והתיירים יוכלו ליהנות מהמראה המרהיב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיא חגיגות הפליינס מתרחש ב- 19 במרץ. רק שתיים מהבובות שנותרו מועברות למוזיאון של העיר ואילו האחרות נשרפות. מתחילים את השריפה בבובות הקטנות יותר ולאט לאט עוברים לגדולות. למשך לילה אחד הופכת ולנסיה למדורה ענקית והאש המתלקחת נראית למרחקים. זהו מראה מרהיב שאין כמותו!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למרות שבשרפה נפגעות הבובות שאנשים רבים עמלו על יצירתן במשך שנה שלמה , הספרדים לא ממש מצטערים על העניין. הם חוגגים את סיום פסטיבל הפליינס בשמחה המונית ולקראת סופו נהנים מאוד ממופע זיקוקים מרהיב הנמשך כשעה.

לכן אם נפל בחלקכם לבקר בספרד בתחילת חודש מרץ, אל תתעצלו ותבקרו בולנסיה ותהנו ממראות מרהיבים של פסטיבל האביב, אותם לא תשכחו לעולם!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 123
ספרו לחברים: