04/07/2012 10:24

מעגל השראות

 

טליה לוין

ספר ההשראה של שתי המעצבות גילי רוזין ועדי גל למותג הבינלאומי "מדוזה" , הוא פריט שהייתי רוצה שכולכם תראו. לו יכולתי לצלם לכם כל עמוד ועמוד בספר שהיה מונח על אחד המדפים ומיועד לדפדוף אקראי של כל לקוחה שרוצה לספוג קצת השראה.

Description: C:\Users\talia\Downloads\meduza.jpg

אבל מבט אחד בקולקציה החדשה שנקראת "אורנמטיקה" יכולה להסביר את הכל. הקו הידוע והמוכר של "מדוזה" הוא תיקים ותכשיטים על טהרת הפלסטיק. היו שאהבו והיו שאהבו אך נרתעו לענוד ולרכוש בעצמן. בקולקציה החדשה כל אחת יכולה למצוא את עצמה מכיוון שמדובר בשילוב וערבוב חומרי גלם, מבלי לוותר על חלקי הפלסטיק והעיצוב המוכר והידוע של המותג.

בקו העיצובים החדש לא יכולתי שלא למצוא ערבוב של תרבויות, אסוציאציות והשראות שנלקחו מיוון ומצריים העתיקה, ממרוקו בפרט ומיבשת אפריקה בכלל. מדובר בקולקציית אביזרים המדברת בשם עצמה, ולשם שינוי לא מגיעה כתוספת לבגד או כאביזר משלים אלא כבגד עצמו, כאמירה החזקה בעצמה. בסופו של דבר, לא משנה מה תלבשי, ברגע שתבחרי פריט המוטבע בחותמת הייחודית והחד פעמית של המדוזות, זה כבר יאמר הרבה. הרבה מעבר.

Description: C:\Users\talia\Downloads\meduzaa.jpg

אפשר לדבר ולהתפלסף רבות, אך בסופו של דבר אין כמו מראה עיניים ותחושות, בדיוק כשם שאנו מביטים ביצירת אמנות. כי הרי מה זו השראה בעצם?, השראה נותנת לנו את מרווח הנשימה ליצור מוצר מעורר השראה חדש משלנו.