13/12/2011 01:282139

ז` זה זאק פוזן

 

ה-בוי וונדר של תעשיית האופנה הניו-יורקית

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי

ניו יורק של שנות ה90 היוותה קרקע תוססת למעצבי אופנה שפרחו הישר אל תוך תעשייה סוערת. זק פוזן הוא אולי הדוגמא המובהקת ביותר לילד פלא שזכה להצלחה מטאורית בין-לילה, כשהוא רק בן 19. היום בגיל 32, ידוע המעצב בעיקר בזכות יכולות תפירה חסרת פשרות, גזרות בסגנון שנות ה40 ושמלות קוקטייל נשיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האגדה מתחילה כאשר פוזן, במהלך לימודיו כסטודנט בקולג` האופנה האקסקלוסיבי סנט מרטין, מעצב שמלה לתצוגת אופנה של חבר לספסל הלימודים. השמלה מיד תופסת את תשומת לבו של כתב ניו יורק טיימס, שמצהיר ש"כוכב חדש נולד". פוזן ממשיך להתמחות במחלקת התחפושות המפורסמת של מוזיאון המטרופולין בניו יורק – ומשם, הכל היסטוריה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בגיל 24, פוזן כבר כבש את לבה הבועט של תעשיית האופנה העולמית. שמלותיו מוצגות במוזיאון האופנה בוונקובר ומושכות את תשומת לבם של מפורסמי תבל, כולל הראפר פאף דאדי, שמשקיע בפוזן מכספו האישי הון המאפשר לו להקים מותג הנושא את שמו. היום, שמלותיו של פוזן מעטרות שלל שטיחים אדומים ואת גופן של כוכבות כמו: ריס ווית`רספון, ריאנה, גוונית` פאלטרו וכריסטינה הנדריקס.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרט לקו שמלות עם טאץ` גאוני לבגדי נשים, פוזן גם השתתף בשבוע האופנה שנערך בחולון בחודש אוקטובר האחרון. במסגרת הרצאת אורח, פוזן חלק עם הקהל את הסוד להשראותיו, את מודל האשה האידיאלית שלו והגיגים על אופנה וסטייל. "אופנה היא כמו עור שני, היא רגש, אגו, דרמה ותשוקה. העיצובים שלי נועדו לגרום לאשה שאני מעצב לה, להרגיש ולהראות יפהפיה. אשה יפהפיה היא אינטליגנטית, נשית, פרובוקטיבית, בועטת ובעלת דמיון מפותח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ותודה לך זק, שאתה גורם לנו להרגיש בדיוק כך.

דירוג:
12345
קולות: 139
ספרו לחברים:
תודה!!17, דצמבר, 2011

כתבות שעושות כיף

נועה29, דצמבר, 2011

שמלות מדהימות, חבל שהדוגמניות רזות כל כך..