16/01/2012 12:510114

ר` זה רודארט

 

הכל נשאר במשפחה

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי

האחיות לורה וקייט מוליבי, שעיצבו את התלבושות למותחן הפסיכולוגי "ברבור שחור", הן סוג של תאומות, למרות השנתיים המפרידות ביניהן. הן מזמינות את אותו הקפה בסטארבקס, הן משלימות אחת לשנייה את המשפטים ועד לפני שנה, הן אפילו חלקו מייל וסלולרי. ביחד, הן הקימו את המותג רודארט, הקרוי על שם השפחה המקורי של אימן.

כיאה לבנות של היפים טיפוסיים מקליפורניה, האחיות קייט ולורה למדו אומנויות חופשיות באוניברסיטת ברקלי, ו את מותג האופנה הן הקימו על שולחן המטבח של אמא. מכשהבינה המשפחה כולה שמדובר בייעוד קוסמי (האבא עד היום מנהל להן את החשבונות), התגייסו לגייס כסף לשם הכנת הקולקציה הראשונה. לורה מלצרה בעוד שקייט מכרה את אוסף התקליטורים הנדירים שלה. כעבור 20 אלף דולר  וצילומים למגזין Women’s Wear Daily, אנה ווינטור הכוהנת הגדולה הטיסה אותן לניו-יורק, והשאר – היסטוריה בהתהוות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רודארט, הידוע כמותג המשלב בין עיטורי בדים מורכבים בניחוחות קוטור של פעם, זיכה את לורה וקייט בפרסי עיצוב נחשבים ובאהדתם הבלתי מעורערת של מבקרי ואוהבי האופנה כאחד (עם קליינורה הכוללת את ביונסה, קירסטן דאנסט, נטלי פורטמן וטיילור סוויפט). עיצוביהן של האחיות הן חגיגה תמידית  של דרמה, תיאטרליות וצבע, עם סגנון שמוגדר אי שם על הסקאלה שבין מדע בדיוני לבין פואטיקה.

טוב, מה עוד אפשר לצפות מבנות המגדירות את אידיאל היופי כשילוב של בלרינה ופרנקנשטיין, עם נגיעות של סרטי אימה יפניים ופילוסופיה המבקשת להציל את דובי הקוטב..?

(באמת.)

כל תצוגת אופנה של רודארט מספרת סיפור חדש.

קולקציית 2009 בחנה את הגבולות האנושיים לשימור, הרס והבנייה מחודשת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אביב 2010 שאבה השראתה מהיערות שמסביב לבית משפחתן בפסדינה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בעוד שקולקציית הסתיו הושפעה ממשחקי הכוחות בין הקאובויז לאינדיאנים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בקולקציות 2011, חזרו האחיות לביה"ס לאומנויות ובחנו בעזרת הבד את השתקפויות אור השמש על נופי קליפורניה. התצוגה נקראה "ימי גן-עדן", וסיפרה את הסיפור החלומי והנצחי של השמש הזורחת והשוקעת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ב-2012, בחרו האחיות להתמקד באומנות עצמה. בעזרת עיצובים בהשראת ואן-גוך, הן נוגעות בנקודות הרגישות, המסעירות והכואבות של האומן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אני כבר סקרניות לראות מה יהיה בעונה הבאה. ד"ש לאמא!

דירוג:
12345
קולות: 114
ספרו לחברים: