11/01/2012 13:141119

צ` זה צורות גיאומטריות

 

צ` זה צורות גיאומטריות

נמאס לכן משמלות שחורות קטנות וחסרות השראה? עייפתן מהלוק הפרחוני המצועצע משהו..? מחפשות קצת ריגושים במלתחה שלכן? גם אנחנו. זה הזמן לנסות משהו... מרובע יותר.

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי בעונות אלה, אין מגניב יותר מלהיות מרובע. או משולש. או עיגול או אפילו סתם פס ארוך ורחב, עם דגמי בגדים זוויתיים והדפסים גיאומטריים, המדיפים ניחוחות מוד של הסיקסטיז, פלוס שלל טוויסטים עדכניים. כבר בשנות ה-20` העליזות, נערות ה"לה גרסון" לבשו  בגדי art-decoעם הדפסים גיאומטריים גדולים. בשנות ה-60`, הפך המעצב YSLאת ההדפסים הללו להיסטריה בינ"ל, כאשר עיצב לראשונה שמלת מוד בהשראת הצייר המודרניסטי פייר מונדריאן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשנים האחרונות, חזרו ההדפסים ה`מודרניסטים`, בגדול ובקטן: צורות גיאומטריות, הדפסי משבצות, טארטן ויהלומים, זוויות ישרות, פסים מודגשים ושילובי צבעים (color block).

את הטרנד ניתן ליישם בכמה דרכים:

·          הדפסים גיאומטריים

אם מימדי גופך קטנים מהרגיל, השכילי לבחור צורות קטנות וצפופות יותר, על מנת שהדוגמא לא "תבלע" אותך. בנוסף, אם גופך "זוויתי" יותר, בחרי דוגמאות זוויתיות (מרובעים, משולשים וכו`) לעומת מבנה גוף רך, שיש להתאים לו צורות עגולות יותר. אל תשכחי להתאים גם את התכשיטים.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balenciaga, Prada, Celine

·         Color-blocking

בהיעדר תרגום הולם, הקולור-בלוק הוא מעין אנסמבל צבעים עזים ו"מנוגדים": חמים עם קרים, שילובים מפתיעים, 2 או 3 לכל היותר (בואו נשתדל להימנע מלהיראות כמו ליצן ימי הולדת). שמרי אמונים לגיאומטריה ובחרי פרטי לבוש בעלי חיתוכי צבעים זוויתיים.

Balenciaga. Gucci

·         ביגוד "מרובע"

זרמו עם ווייב הסיקסטיז עד הסוף, עם שמלות מוד ובגדים נוספים בהשראתן. אך תשכחי את הגרביונים הצבעוניים ומשקפי השמש הגדולים. תספורת בוב קצרה – אופציונאלית.

 

YSL, LAMB, Rag & Bone

·         אקססוריז

השלימי את הלוק עם תיק, נעליים או תכשיטים, בתנאי שלא הגזמת עם ההדפסים.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

House of Harlow Jewelry, Fendi bag, Balenciaga bag, Pierre Hardy heel, Alexander McQueen heel

 

הפריטים הגיאומטריים, המקרבים את עולם האופנה צעד נוסף לעבר אומנות הארכיטקטורה, נוטים לתפוש הרבה תשומת לב. על כן, הקפידי על פריט אחד גיאומטרי, ושלבי אותו עם פריטי בייסיק סולידיים. בנוסף, על מנת שלא להכביד על הלוק ולהפוך אותו למוגזם ולמכאיב בעיניים, וותרי על האקססוריז (או צמצמי אותם למינימום), ובחרי נעליים שקטות בשחור או בניוד.   

דירוג:
12345
קולות: 119
ספרו לחברים:
רחל13, ינואר, 2012

איזה כתבה מדהימה! אהבתי הכי את הקולור בלוק...