10/01/2012 13:371161

ס` זה סטלה מקרטני

 

מה קורה כשמערבבים בין חיפושית לבין אייקון הבוהו-שיק של הסבנטיז?

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי

עולם האופנה קשור באופן בלתי ניתן להפרדה למוסיקה, תרבות הפופ ושאר אומנויות. אין יוצרת המגלמת נאמנה את המשולש הקדוש (אופנה-מוסיקה-תרבות הפופ) יותר מאשר סטלה מקרטני. אבל הבת של לינדה ופול היא הרבה יותר מאשר הצאצא של לייף-סטייל-אייקון וחיפושית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סטלה מקרטני, אשר סירבה במשך שנים שיתייחסו אליה בתור "הבת של", היא כנראה אחת הנשים המצליחות בעולם האופנה כיום: הקולקציה האחרונה שלה שולטת ללא עוררין על השטיח האדום (תודות לסלבס כגון: קייט ווינסלט, גווינת` פאלטרו, מדונה, ועוד רבות), היא זכתה השנה בעוד פרס מארגון ה-CFDA, והיא מונתה לאחרונה לתפקיד המנהלת האומנותית של משלחת בריטניה לאולימפיאדת 2012.

ההצלחה של מקרטני הגיעה כבר בגיל צעיר. בתצוגת סיום התואר שלה בסנטרל סנט מרטן, תופפו על המסלול חברותיה הטובות קייט מוס ונעמי קמפבל, ובקהל ישבו ההורים המפורסמים וחברי משפחה כמו טוויגי ושאר אייקוני תרבות בריטיים. מיותר לציין כי הקולקציה נחטפה מיד בידי קנייני רשתות האופנה הגדולות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שנתיים מאוחר יותר, מקרטני מונתה להיות מחליפתו של הקייזר קארל לגרפלד, בתור המנהלת האומנותית של Chloe. הקייזר בזמנו התבכיין שבית האופנה היה צריך למנות למשרה מעצב מפורסם יותר – ובכך הוכיח שגם הוא יכול לטעות (מפתיע, אנחנו יודעות). קבוצת גוצ`י כל-כך התלהבה מסטלה, שתוך שנתיים העניקו לה גיבוי לפתוח לייבל משלה. והשאר – היסטוריה, הכוללת בגדי ready-to-wearהמבינים את גוף האישה, עיצוב תלבושות לסרטים ומחזות, פתיחת חנויות לילדים, מוצרי יופי וטיפוח, ושיתופי פעולה מפתיעים עם H&M, גאפ, Le-Sac, ואפילו אדידס.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא רק שסטלה מוכשרת ומצליחה, היא גם מעצבת "ירוקה". עוד מילדותה בחווה המשפחתית היא צמחונית אדוקה. מעבר לכך, כל חוזה עבודה שלה כולל סעיפים האוסרים על השימוש במוצרי עור ופרוות. ליין הבגדים שלה הוא כל-כך eco-friendly, שאפילו שקיות הקניות המעוצבות, הנושאות את לוגו המותג והחנות, עשויות מ100% תירס, המתכלה באופן ידידותי לסביבה תוך שנה גג.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ואם כל זה לא מספיק בכדי להפוך גם אתכם למעריצי מקרטני – היא מעצבת לנשים בשר-ודם. לטענתה, מידה 0 היא בדיחה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סטלה, תעשי לנו בלייזר.

דירוג:
12345
קולות: 161
ספרו לחברים:
הורסת12, ינואר, 2012

הורס!!!!!