18/12/2011 12:181124

ל` זה לנוון

זוזי הצידה בר, הייצוא הישראלי המוצלח ביותר הוא דווקא בחור שמנמן מחולון.

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי - OHCAPARANO

מאז ומתמיד, העם הצרפתי הרים את אפו בגאווה מעל כל השאר. אחרי הכול, צרפת הולידה מהפכות חברתיות ששינו את פני החברה והדמוקרטיה, אומנויות קולינאריות, בצורת מאפים מעודנים, לצד שרצים קטנטנים בצלחות גדולות וכמובן, ההוט-קוטור. לא רק שבתי האופנה הפריזאים: שאנל, דיור, ג`אן פול גוטייה ועוד רבים, הם מהנחשבים בעולם, אלא שצרפת גם מחזיקה בטייטל הנכסף של בעלת בית האופנה הוותיק ביותר שעדיין עובד בימינו. ועוד איזו עבודה...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בית האופנה לנוון נוסד בשנת 1889 ע"י ג`ין לנוון, עקרת בית נואשת שהחלה כתופרת שמלות לבתה ותפשה את תשומת ליבן של עשירות העיר. בין לילה היא בנתה מותג הידוע בשמלותיו האולטרה-נשיות גזרות מחמיאות וברקמות, עיטורים וקישוטים מוקפדים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

על שמירת הגחלת המפוארת אמון מאז 2001 אלבר אלבז, משקפופר שמנמן ומרוקאי מחולון, שלא יוצא מהבית מבלי פפיון צבעוני. אלבז מעיד על עצמו שהוא stress eater  ושהוא תמיד מודאג. הנוירוטיות שלו מובנית: זה לא פשוט להישאר אדיש כשנשות העולם מגדירות אותו בתור הגורו, המעצב שיודע מה נשים רוצות ללבוש, היחיד שיכול לגרום לאישה להראות מתוחכמת גם כשהיא לבושה בשמלת-ערב עם כתף אחת ממלמלה בצבע טורקיז, עם נקודות מנומרות בצבעי ורוד זועק ושחור. Believe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אלבז מעצב בגדים לאישה הנשית והעוצמתית, שרוצה להראות מושכת ומתוחכמת, ולא סקסית בצורה אגרסיבית (הווה אומר: פרחה לא אצלנו). ובדיוק כך, האישה של לנוון תמיד נראית מעניינת יותר משהיא יפה או רזה. "...ויחד עם זאת", הוא כמעט מתנצל בראיון "אני בעצמי שמנמן ולכן מאוד מודע למבנה הבגד, לחיתוכים שיסתירו את מה שצריך, יבליטו את היפה ויהיו נוחים."  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשנת 2010, השיקה לנוון את שיתוף הפעולה המדובר ביותר בעשור האחרון עם המגה-סטור להמונים H&M. קולקציית החורף המשותפת הייתה, להגדרת אלבז, שילוב מנצח בין אקסקלוסיביות ודמוקרטיה. שיתוף הפעולה אפשר לפשוטי העם ולנפגעי המשברים הכלכליים לחיות את החלום, להתעטף בשיא הסטייל ולהתאהב, גם הם, בילד מחולון שלא רוצה לעצב שמלה שתגרום לגבר להתאהב באישה, אלא מבקש לתפור את הלוק שיגרום לאישה להתאהב בעצמה.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lanvin for H&M Winter 2010

דירוג:
12345
קולות: 124
ספרו לחברים:
חני21, דצמבר, 2011

מדהים!!!! תודה רבה