11/12/2011 15:532147

ו` זה ויויאן ווסטווד

 

האמא של תרבות הפאנק או לחילופין: איך להיות מלכת סטייל חתרנית גם בגיל שישים

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי

-  פּאַנְק : זרם צעירים שהתפתח באנגליה המתנגד לממסד ומבטא את ע"י לבוש ומוסיקה ייחודיים; אדם או דבר נחות או חסר ערך.

בראשית, תרבות הפאנק נעוצה בכלכלת אנגליה הירודה ובתנאים הסוציו פוליטיים של שנות השבעים. תרבות זו הייתה צורת התבטאות, הדור הצעיר כנגד דורות העבר שנחשבו למדכאים ומיושנים כמיטב מסורת בריטניה. מי שנתנה ביטוי מובהק לתרבות הצעירים המתפתחת של אותה התקופה, הייתה ויויאן ווסטווד אשר בעזרת בן זוגה ולהקת הסקס פיסטולס, הפכו את הזרם והאופנה של התקופה ל-"תרבות טראש עם טוויסט אוונגרדי, או תרבות האוונגרד עם טוויסט טראשי". ביחד, הם פתחו את החנות Let It Rock  , אשר מכרה בגדים פרי יצירתה של ווסטוד, בגדים ששיקפו את רוח התקופה ושאבו השראות מאופנת הבייקרים, סאדו- מאזו והמון רוק. החנות הפכה במהרה למרכז סצנת הפאנק בלונדון. בעזרת מיס ווסטווד, התגלגלה אופנת הפאנק והנוי וויב מהרחוב למסלולי התצוגה ומשם הישר אל תוך דפי ההיסטוריה.

 

looksicon vav.jpglooksicon vav8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הניסיון  לסכם את חייה הסוערים של ווסטווד והשפעתה על האופנה המודרנית ב-300 מילים זה בגדר משימה בלתי אפשרית. במקום, הבאנו לכם ציטוטים ועובדות מעניינות, המספקים הצצה לאחד המוחות המרתקים, הייחודיים והיצירתיים שהיו כאן פעם:

looksicon vav1.jpglooksicon vav2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא רק שווסטווד "ילדה" את הפאנק, היא גם הייתה הראשונה להצהיר שזה שטויות: "זרם פאנק היה רק אופנה שהפכה להזדמנות שיווקית גאונית. הצעירים מתלבשים כמו פאנקיסטים כי הם חושבים שזה הופך אותם למורדים כשבעצם, הם סתם מחפשים תירוץ לא להשקיע מחשבה בדבר..."

looksicon vav3.jpglooksicon vav5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כשהחלו שמועות אודות זהות מעצב שמלת הכלולות של קייט מידלטון ורשימת מעצבים בריטים נזרקו באוויר, ווסטווד יצאה בהצהרה כי לקייט `אין לה בכלל חוש אופנה`. מעניין מה הייתה אומרת  על אחותה פיפה.

             looksicon vav6.jpglooksicon vav4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

ווסטווד מאמינה שצריך לחרוש על בגד נתון בכל וריאציה אפשרית לפני שרצים לקנות בגד חדש: "אתה יכול ללבוש סוודר הפוך, את הז`קט של בעלך – רק למחזר בגדים! העצה שלי: אל תקנו בגדים במשך חצי שנה, ואז אם אתם רוצים לקנות משהו, תבואו אלי".

תקבעי לנו פגישה בחנות, אנחנו בדרך!

דירוג:
12345
קולות: 147
ספרו לחברים:
17, דצמבר, 2011

♥♥♥

נועה29, דצמבר, 2011

מגניבה!