07/12/2011 17:442147

ה` זה טומי הילפיגר

 

או במילים אחרות: איך להצליח באמריקה

מאת: מירון קרני, מיכל בן-ארי

הניינטיז היו השנים שראו את פריחת האינטרנט, עלייתה של מוזיקת הגראנג` מהבייסמנט וגם את מלחמת שלושת המעצבים הגדולים: קלווין קליין, ראלף לורן וטומי הילפיגר. למרות שבמלחמה כמו זו אין מפסידים, בהחלט יש את אלו המשתבחים עם השנים. טומי הילפיגר החל את דרכו בעיירה קטנטנה במדינת ניו-יורק, תפרן וללא שום השכלה רשמית. כיצד הצליח להתברג למעמד "אייקון הספורט-אלגנט"..? הצצה זריזה בביוגרפיה שלו מגלה לנו לא רק עד כמה הוא מוכשר, אלא שיעור חשוב הרבה יותר:כיצד להצליח באמריקה.

שיעור #1:בגיל 18, פתח חנות בוטיק שנקראה “For the People”, שכיאה לשמה, ייבאה פרטי לבוש מגניבים ממנהטן הגדולה והרחוקה לאנשי העיירה. לאחר מספר שנים ומספר סניפים – העסק נכשל ונסגר וטומי העביר את עצמו ואת אשתו לעיר הגדולה. מסקנת השיעור: אם טרם למדת לעצב, תמכור בגדים של אחרים. ואם בכל זאת ההר לא בא למוחמד.... תעבור למנהטן. אה, וגם תסרב להצעת עבודה מקלווין קליין, לימים אויבך המקצועי המושבע.

שיעור #2:בניסיון להישאר (או בעצם להפוך ל-) רלוונטי בדמוגרפיה שהיא מעבר לסטודנטים בקולג`ים יוקרתיים עם קרן נאמנות שנפתחת לשימוש חופשי בגיל 18, טומי החל לעצב בגדים בשביל כוווולם, תחת המנטרה: "כולם אוהבים את טומי, מיאפים לראפרים". מסקנת השיעור: גייס לפרסומות שלך כוכבים כגון סנופ-דוג, אליה, מארק רונסון וכמובן – בריטני. היי, זה הניינטיז אחרי הכל, זרום איתם.

 

tumblr_lm1berS9dK1qg727g.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיעור #3:בתחילת שנות האלפיים ובקורלצייה מושלמת עם הקריירה של בריטני (צירוף מקרים?) הלך המותג והדרדר. ייתכן שהקהל שמר את נאמנותו בתחתונים של מארקי מארק, אבל כך או כך, טומי חיפש להמציא את עצמו מחדש. מסקנת השיעור: כשהשימוש בכוכבי פופ לא מוכיח את עצמו – פנה לקייזר.

שיעור #4: בפגישה מקרית בין טומי וקארל לגרפלד, ייעץ הקייזר לטומי המבולבל שעל מנת להחיות מחדש את המותג, עליו לפתוח את הארכיון ולהביט בפנים, לקחת את היצירות הקלאסיות ולתת להן טוויסט מודרני. מסקנת השיעור: תמיד. להקשיב. לקייזר קארל.

 

שיעור #5:טומי הקשיב לקארל, עזב את השטויות ופירסס חזרה למקום שבו הוא מצטיין במיוחד: אמריקנה. בדיוק כמו שאנחנו אוהבים.

דירוג:
12345
קולות: 147
ספרו לחברים:
דנה07, דצמבר, 2011

מעניין מאד תודה!

אוי כפרה09, דצמבר, 2011

מהמם!!!! מחכה כבר לכל האותיות :)