05/01/2012 14:450119

רוצה את העבודה? תתלבשי

 

כיצד להתלבש לראיון עבודה, וכיצד להרשים את הבוס החדש מבלי לחשוף איברים מיותרים. מקצועיות זה שם המשחק.

מאת: דפנה סתיו

נשים רבות חושבות כי על מנת לקבל עבודה יש להעמיק את המחשוף, להגביה את העקב ולקצר את החצאית. לנו יש חדשות בשבילכן, ככה מתקבלים למשרת נערת ליווי בלבד. אישה אחראית שרוצה להתקבל לעבודה מוכרחה לשים לב לאיך שהיא נראית ולמה היא משדרת.

לא חשוב לאיזו משרה מכובדת את מנסה להתקבל רצוי שתדעי כמה דברים לגבי הבגדים שאת לובשת ולגבי האנרגיה שהם משדרים. למשרות פקידותיות באשר הן אנו ממליצים על שילוב חכם של חולצה מכופתרת בצבעים עדינים, על מכנסיים או חצאית ברך כהה, נעלי עקב כהות עד 5 סנטימטר, ושיער אסוף. רצוי לא להגיע עם מחשוף שיסיט ממך את תשומת הלב, ולהימנע מבגדים עם נטייה לשקיפות. השקיעי באיפור עדין בצבעים טבעיים והשתדלי ליצור מראה בלתי מורגש לכל הנוגע לאיפור העיניים ולאודם. כאשר את מגיעה נקייה ומסודרת, נטולת אמירה מינית, המעסיק או המעסיקה יכולים להתרכז בשיחה שלכם ולקחת אותך ברצינות.

משרות הדרכה, הוראה, או כל משרה פרונטאלית בה באים במגע עם אנשים אחרים, דורשות מאתנו לשדר תחושה של נוחות, פשטות וסגנון מעניין. לראיונות עבודה כאלה מוטב להגיע בבגדים עם אמירה עיצובית פשוטה, עם שילובי בדים ומרקמים הדומים זה לזה, עם צבעים המשתלבים זה עם זה, וכמובן שיהיו נוחים. יש להימנע מלבישת בגדי ספורט, בגדים מלוכלכים, קרועים, או מבגדים שלא יושבים עליכם יפה. מומלץ להיזהר ממחשופים עמוקים, מנעלי עקב גבוהות ומאיפור דרמטי. את כל אלה תשאירו למועדוני הלילה.

חשוב להבין כי לכל עבודה יש את הקודים ואת הכללים שלה. אם נזהה את הקודים האלה נוכל להתלבש בהתאם. יש להבין כי לבוש בלתי מתאים יכול להרוס לנו ראיון עבודה רק על בסיס מראה. אם העבודה מצריכה ממך להתלבש בצורה פרובוקטיבית ואת מעוניינת בעבודה, עשי מה שמצופה ממך, אך ברוב ראיונות העבודה אם תגיעי חשופה סביר שלא יקחו אותך ברצינות, או שיעסיקו אותך מהסיבות הלא נכונות דבר שיכול לסבך אותך בהמשך הקריירה.

דירוג:
12345
קולות: 119
ספרו לחברים: