31/10/2012 11:01080

קוקוס – סוד הנעורים הנצחיים

 

פרי הקוקוס אינו רק טעים במיוחד אלא גם יכול להעניק לכן מראה מדהים! ניתן להשתמש בחלב קוקוס גם לשתייה וגם לטיפול חיצוני, הרי עוד מימים קדומים ידוע שהמרכיבים שלו מצויינים לעור.

קוקוס הפלא

הקוקוס טומן בתוכו אוצר של תכונות טיפוליות מצויינות. יש בתוכו כמות רבה של ויטמינים  C  ו -  B, גלוקוז, סוכרוז, פרוקטוז, מלחים מינרליים וגם מיקרואלמנטים חשובים כמו סידן, נתרן, אשלגן וברזל. החומרים הנמצאים באגוז קוקוס הינם בעלי תכונות משקמות, המשפרות בין היתר את הראיה ואת הפעילות של מערכת העיכול.

shutterstock_37589671

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השימוש בחלב קוקוס נפוץ מאוד בתעשייה קוסמטית, שם נוהגים להוסיף אותו למסכות, קרמים, שמפוומרככים. בזכות חלב הקוקוס מתקבל מרקם נעים ולא דביק שנספג במהרה. תחליב הנעשה על בסיס חלב קוקוס הינו בעל ניחוח נהדר ומעניק לעור עדינות וגמישות.

נעורים נצחיים

ניתן להשתמש בחלב קוקוס לסוגי עור שונים: הוא יוצר שכבה בלתי נראית ובכך שומר על מאזן הלחות של העור. בזכות התכונות שלו הוא מגן על שכבת האפידרמיס בפני נזקי הסביבה. לכן חלב קוקוס הכרחי במיוחד עבור עור נבול וגס והוא מסייע גם להפטר מאדמומיות של עור מגורה ודלקתי.

shutterstock_106157054

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפי אגדה עתיקה מלכת שבא שמרה על נעוריה הנצחיים דווקא בזכות קוקוס. היא נהגה לקחת חלב קוקוס ולערבב אותו עם חלב עזים. חצי מהכמות היה צריך לשתות על קיבה ריקה ובחצי השני לשטוף את הפנים.

למרות זאת יש להזהר עם שתיית חלב קוקוס כוון שהוא עתיר קלוריות. אתן בהחלט יכולות להעזר בו לשמור על הנעורים הנצחיים כמו שעשתה בזמנה מלכת שבא.

 

מפורסם באתר  Fn1   הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 80
ספרו לחברים: