16/07/2012 22:53082

חדש ב"ירין שחף" –מגמה ללימודי סטיילינג

 

מאת: כתב fn1

ענף הסטיילינג התפתח בעשור האחרון לאין שעורבארץ ובעולם. הענף עשה את דרכו מהשואוו רום (אחורי הקלעים של בירות העולם שהציגו "שבוע האופנה") אל הטלויזיה, האינטרנט, המאגזינים ועד תרבות הרחוב הפופולארית.

עד כה בישראל, מקצוע הסטייליסט היה שמור ליחידי סגולה "המקורבים" לענף או לאלה המקושרים בדרך לא-דרך לאנשים הנכונים בתעשיית האופנה. מי שביקשו ללמוד את רזי המקצוע נאלצו להסתפק בימי עיון או בקורסים קצרים, שנערכו ע"י אנשים פרטיים או מוסדות ללא הכשרה מתאימה וכמובן גם ללא הצלחה.  בית הספר  - "ירין שחף" - מציע כיום את  מגמת הסטיילינג המקצועית ומקיפה ביותר בישראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פגשתי את ירין שחף לשיחה על המגמה החדשה:

ירין שחף: " כמי שמלווה את תעשיית האופנה והיופי כבר שנים רבות, גיליתי חוסר באנשי מקצוע בענף הסטיילינג, שהתפתח לאין שעור בשנים האחרונות. לצערי, הצליחו לחדור אליו  לא מעט חובבים. הרגשתי שחייבים לרכז את רזי המקצוע תחת קורת גג אחת בליווי מקצועי ובפרקטיקה מעשית. לשם כך, נבנתה תוכנית לימוד רצינית ומקיפה הכוללת הכשרה והכוונה ועבודה מעשית."

האם כולם מבינים את משמעות המושג סטייליסט, והאם קיימת אי בהירות לגביי המקצוע?

י שחף: "קיים לא מעט בילבול לגביי השאלה מיהו סטייליסט. אני רואה כסטייליסט אדם הנושם אופנה יופי ואסתטיקה, מבין, קשוב, יודע להכתיב לוק ומעוניין לעסוק בכך. מקצוע הסטייליסט מתחלק ל- 2 סוגים: סטיילינג לקהל הרחב וסטיילינג להפקות, תצוגות ופרסומות."

מי לדעתך הוא קהל הייעד הטבעי של המגמה?

: "בראש ובראשונה, כל אדם  שוחר אסתטיקה. גם אנשי מקצוע מענף היופי (מעצבי שיער, אופנה או איפור) המבקשים להציע מגוון שירותים נוספים, ימצאו במגמת הסטיילינג   עניין רב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה נכלל במסגרת תוכנית הלימוד?

"הלימודים במגמה כוללים את התכנים הבאים: מבוא לסטיילינג, הבנת תהליך לידתו של טרנד, הכרת תורת הצבע, עיצוב תדמית ומבנה גוף, הכתבת "לוק", יצירת סגנון, סימביוזה: ביגוד-הנעלה-איפור, התאמת אופי – בניית מלתחה מנצחת, עיצוב אביזרים, פרופס, פיתוח חשיבה יצירתית, קביעת מראה סופי, ופיתוח היכולת לביטוי אישי.

ומה בפרקטיקה?

סטיילינג אישי (לקוחות פרטיים)- בחינת סגנון קיים תוך התאמה לצרכים אישיים ואופי.  ליווי וייעוץ לבניית מלתחה נכונה תוך השלמה למראה הכללי (שיער, טיפוח, ביגוד, הנעלה, אביזרים נילווים ועוד.)

סטיילינג מדייה (קטלוגים, הפקות אופנה, טלויזיה, פרסומות)- קביעת המראה הכללי של התצוגה/הפרסומת/ההפקה. יחסי הגומלין על הסט עם בעלי המקצוע השונים והנחייתם לקונספט הכללי של ההפקה (צלם, מאפר, מעצב שיער ועוד), הלבשה ואבזור הדוגמנים/השחקנים. יצירת  פרטי לבוש ואביזרים מחומרים מקוריים בעבודת יד.

סטיילינג - חברה (עסקים, ידוענים ועוד)

הכוונה למראה נכון וייצוגי. הבלטת מסר תוך אמירה אישית חיצונית. ליווי בפרוייקטים גדולים והופעות, התאמת המראה לצרכים השונים (הופעות במה, צילומים לטלוויזיה, פרמיירות וטקסים ועוד).

לאתר: http://www.yarin-shahaf.co.il

דירוג:
12345
קולות: 82
ספרו לחברים: