18/11/2012 11:45078

גבות מגלות סודות

 

גבות יפות מעניקות לאישה מבט מהפנט ועיניים מודגשות. למרבה הפלא בימינו הגבות הדקות מפנות מקום לגבות עבות יותר, טבעיות ואף פזרניות יותר, אלו שעד לא מזמן כלל לא נחשבו לנשיים.

מנתחים פלסטיים טוענים שגבות נשיות הופכות להיות נמוכות יותר, עבות ומקושטות. כך לדעתם נשים מבטאות את שאיפתן לתוויי פנים גבריות יותר. להבדיל מעבר, אז הנשים נמנעו מכך בכל הכוח, בימינו גבות "גבריות" הופכות לחלק מהאופנה.

בעבר צורת הגבות האופנתית ביותר הייתה בצורת קו ברור שמתחיל ליד גשר האף שעולה עד לזווית החיצונית של העין ואז יורדת מטה בחדות. צורה כזו מדגישה את תווי הפנים, במיוחד את עצמות הלחיים. כל כוכבות הקולנוע עשו לעצמן גבות אך ורק בצורה זו. בימינו המראה החיצוני של הגבות עבר שינויים רבים. האופנה תמיד נוטה להשתנות ואם לפני 50 שנה כולן חלמו על גבות דקות ומקושטות, היום נשים שואפות לקרב את הגבות לעיניים ולעשות אותן רחבות וישרות יותר, כך גילו חוקרים מאוניברסיטת דרום קליפורניה.

הם טוענים שנשים עובדות רוצות להעניק לגבות מראה גברי יותר. כדי להגיע למסקנה סופית נאלצו החוקרים לעבור על מאות מגזינים לנשים עם תמונות של שחקניות ודוגמניות החל משנת 1946 ועד ימינו.

עובי, צורה ומיקום של הגבות נמדדים בעזרת סרגל ומחוגה. הסתבר שגבות גבוהות ומקושטות מאוד היו פופולאריות במשך שנים רבות. האופנה הזו הגיעה לשיאה בשנות השישים, אז היה מקובל לחשוב שגבות כאלו גורמות לנשים להיראות צעירות יותר. הגבות האופנתיות של היום הן גבות רחבות ונמוכות כמו אלו של דמי מור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"אם להאמין למגזינים של נשים אפשר לראות שגבות נשיות עם הזמן הופכות להיות נמוכות יותר ורחבות יותר, דבר שמעניק להן מראה גברי יותר" – כותבים החוקרים. "ניתן להסביר את זה ע"י שוויון הולך וגדל בין שני המינים במקומות עבודה. בגלל שצורת גבות היא פחות נשית היום, יש הרבה יותר משמעות לברק ולמלאות שלהן".

לא רק הצורה אלא גם הגוון של הגבות עבר שינוי לכיוון כהה יותר. כידוע המראה החיצוני משקף את האופי של בן אדם ולגבות יש חלק לא מבוטל בכך. אפילו אריסטו היה כותב בזמנו: "אנשים שיש להם גבות מחוברות מדוכדכים יותר, אלו שיש להם גבות שיורדות קרוב לכוון האף – עדינים ושקטים, גבות מרוחקות מצבעיות על סלידהוגבות נמוכות סימן לקנאות".

כמובן בימינו זה נשמע אבסורדי למדיי אבל הגבות באמת יכולות לספר לנו קצת על בן אדם לו הן שייכות. גבות עבות שמרוטות על גשר האף לא סתם הפכו להיות אופנתיות. שיער גוף עבה וכהה נובע מכמות גדולה של הורמון גברי טסטוסטרון בגוף. וגבות עבות מדגישות את האופי הגברי – כוח רצון וכוח סיבולת. יכול להיות שאלו הן התכונות ההכרחיות עבור נשים מודרניות. 

דירוג:
12345
קולות: 78
ספרו לחברים: