20/05/2012 08:05194

רחיפה באולם ספורט – יוגה ללא גרביטציה

 

ראיתם פעם מתאמנייוגהזקנים שמרחפים באוויר? מעכשיו גם אתם יכולים! יוגה ללא גרביטציה זהו פיטנס חדש שכבר כבש בסערה את אמריקה ואירופה וספורטאים רבים מכנים אותו יוגה של העתיד.

הנעוף?

אנו כמובן לא מבטיחים לכם שתוכלו לרחף ללא כל עזרה אבל בהחלט תוכלו להשתחרר מכל כוחות המשיכה, כוון שתרגילים של יוגה ללא גרביטציה נעשים בערסלים מיוחדים ולא על הריצפה.

ag_yoga_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הממציא של יוגה ללא גרביטציה הוא רקדן ומתעמל מברודויי בשם קריסטופר הריסון. במהלך לימודיו עלהתורה הרוחנית ההודית הוא המציא ערסלים מיוחדים שמאפשרים להפוך את אימוני היוגה לא רק למעניינים ומרתקים יותר אלא גם להפחית בהרבה עומס על עמוד השדרה ועל המפרקים. סוג זה של יוגה מתאים האופן מושלם לאנשים הסובלים מפגיעות בגפיים כוון שהביצוע לא כרוך בעומס על הרגליים והידיים.

עם הראש למטה

תרגילים של יוגה ללא גרביטציה כוללים בתוכם אלמנטים של התעמלות אווירית, ריקוד, יוגה קלאסית והם מכוונים לא רק לחיזוק של הגוף אלא גם לחיזוק של הנפש. התנוחה המיוחדת שמתקבלת בזכות הערסל מאפשרת ליישר את הגוף מכף רגל עד לקודקוד, טוען הממציא של הפיטנס החדש. תנוחה "הפוכה", כאשר אדם תלוי עם הראש למטה, גורמת לשחרור של מפרקים תפוסים, שיפור בקואורדינציה ותחושה כללית טובה יותר.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/iB9YFlOVe2E" frameborder="0" allowfullscreen>>

אז איך מתאמנים?

הערסל מקל מאוד על ביצוע של תרגילי היוגה הקשים והמסובכים. אבל אל תבנו על כך שיתלו אתכם עם הראש למטה כבר מהאימון הראשון. החימום שלפני התרגילים נעשה על הריצפה והערסל מתפקד כמכשיר עזר בלבד. תוכלו לעלות לאוויר אחרי כמה וכמה אימונים כשכבר תשלטו על העקרונות של היוגה ללא גרביטציה. בסוף האימון מתבצעים תרגילי נשימה ומדיטציה שעוזריםלהרפיה.

תחושת חוסר משקל

למרות כל היתרונות יוגה ללא גרביטציה לא יכולה להפוך לפיטנס ביתי כוון שלא ניתן לבצע את התרגילים ללא ליווי מקצועי וצמוד. בנוסף חשוב מאוד להתיעץ עם רופא לפני תחילת האימונים כוון שסוג זה של יוגה אסור על סובלים ממחלות מסויימות. אבל אם הנכם בריאים ומחפשים פיטנס חדש ומאתגר יוגה ללא גרביטציה היא בדיוק בשבילכם. למרות שהנכם נמצאים בערסל התחושה של רחיפה באוויר היא בלתי נשכחת.

רחיפה נעימה!

מפורסם באתר Fn1   הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 94
ספרו לחברים:
איילת סלע הררי07, February, 2013

נשמע ונראה מעניין מאד..... איפוא אפשר ללמוד ולהתנסות בארצנו הקטנטונת????