27/06/2012 10:140107

קפוארה: אומנות ריקוד לחימה

 

אירובי, אומנויות לחימה או ריקוד – מה הכי כדאי לבחור בתור עיסוק ספורטיבי? התשובה היא פשוטה – הכי טוב לבחור בקפוארה – אומנות לחימה בריקוד. כך תוכלו להפעיל את כל קבוצות השרירים, תלמדו לשלוט בגוף בצורה טובה יותר וגם תיהנו מאוד מהאימונים.

 

ריקוד או אומנות לחימה?

קודם כל חשוב להגיד שקפוארה נראית מדהים מהצד. כנראה שזו הסיבה שנשים בוחרות בה בתור עיסוק ספורטיבי לא פחות מאשר גברים. פלסטיקה מדהימה, קואורדינציה של תנועות של אומני הקפוארה מהפנטת והם מגלים יכולות גמישות מעוררי קנאה.

 

קפוארה היא אומנות לחימה ברזילאית שכל התנעות בה נראות כמו תנועות ריקוד והאימונים עצמם מאז ומתמיד נעשו עם ליווי מוזיקאלי. זה היה נחשב לסוג של הסוואה – קפוארה שנראתה ממש כמו ריקוד עזרה ביתר קלות להתגבר על האויב.

 

גמישות וקואורדינציה מופלאות

אל תפחדו מכאב – בימינו קפוארה הפכה לאומנות לחימה ללא מגע ישיר וכל המכות שנעשות בה הינן סמליות לגמרי. היריבים לא נוגעים אחד בשני אלא עוצרים את התנועה בסנטימטרים ספורים אחד מהשני – שליטה זו על הגוף היא המדהימה ביותר.

 

 

אומני הקפוארה הם בעלי כושר נפלא, הרי מה שהם עושים זה ממש מדהים – ריבוי של תנועות אקרובטיות, תנועות מסיחות דעת וצלילות, עמידות ראש ומכות בלתי צפויות עם הרגליים, שינוים פתאומיים של כוון התנועה ודיוק מרבי – אלו הם המאפיינים העיקריים של הקפוארה. אבל למרות הכל ניתן להתחיל להתאמן ללא שום הכנה מוקדמת: כמובן שלא תוכלו לעשות גלגילונים ולהילחם בכמה יריבים בבת אחת בפעם הראשונה אבל כבר אחרי חודשיים תוכלו לשלוט במספר טריקים מרשימים.

 

יפה, מעניין, יעיל

קפוארה זה לא רק יופי, אלא גם בריאות. האימונים של הקפוארה דורשים השקעה גדולה וזה עוזר לשריפת השומנים ובניית רקמת שריר. בנוסף הקפוארה מפתחת גמישות, יכולת לנוע בצורה יפה וגם שמיעה מוזיקלית. המוזיקה של אומני הקפוארה היא מוזיקה שנכתבה עבורם במיוחד והיא מבוססת על לחנים ברזילאיים עממיים.

 

האימון של הקפוארה מורכב מחימום, לימוד של תנועות בסיס ומריקוד עצמו. מבחינת הבגדים תוכלו להתאמן בחולצות חופשיות וטי – שירטים, אבל קחו בחשבון שתצטרכו לעשות גלגילונים, לעמוד על הראש ולבצע טריקים אחרים, כך שתבחרו בגדים שיישארו צמודים  ולא יחשפו את גופכם בזמן אימון. מבחינת הנעליים – אין לכם מה לדאוג כוון שכל העוסקים בקפוארה מתאמנים יחפים.

 

חשוב להכיר את שני סוגי הקפוארה: אנגולה (איטי וזורם יותר) ורג`יונל (עם תנועות מהירות וקפיצות מרובות). אבל ברוב המיקרים כל אלו משתלבים בתוך ריקוד לחימה.

 

בקיצור אם אתם רוצים להיות בעלי גוף יפה, גמישות מדהימה ויציבה מרשימה תוכלו להשיג את כל אלו ע"י אימונים מעניינים בצורת משחק וריקוד – קפוארה. התאמנו בכייף!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 107
ספרו לחברים: