17/06/2012 09:44091

פיטנס לפי פנג שואי – סוד האימון המוצלח

 

התורה הסינית העתיקה – פנג שואי מלמדת אותנו לארגן את הסביבה שלנו תוך כדי התחשבות באנרגיות החיים. אהבה, הצלחה בזוגיות, בריאות ורווחה – אלו הן רק חלק מהדברים שניתן לשלוט בהם בעזרת הפנג שואי. כך למשל אפשר גם להתעמל לפי השיטה הזו – לשם כך צריך רק לארגן את סביבת האימונים באופן מתאים.

יאנג– אנרגיה פעילה

כדי שהאימון יהיה כמה שיתור אפקטיבי כדאי לארגן את סביבת האימון בצורה שתעורר רצון לעסוק בספורט. מומחים לפנג שואי טוענים שכל אזורי הדירה מתאימים לעיסוק בספורט אבל צריך לזכור שישנם איזורים פסיביים ואיזורים אקטיביים. לכן כדי שהאנרגיות האלו לא יתערבבו צריך להפריד את איזור העבודה ואיזור המנוחה בעזרת שטיחים צבעוניים.

החדר של האימונים צריך להיות מואר היטב עם חלונות גדולים ואת מכשירי הספורט רצוי למקם ליד הקירות ולא באמצע החדר – זה יגביר את אנרגיית היאנג. בנוסף עדיף להתעמל כמה שיותר קרוב לדלת – זה יגביר את הפעילות הספורטיבית שלכן.

משחקי צבע

צבעים זוהרים יכולים להפריע לריכוז ולכן רצוי להתעמל בחדר עם צבעים פסטליים שאין בו רעשים מיותרים. המומחים ממליצים להשמיע מוזיקה רגועה עם קולות הטבע ולא מוזיקה רועשת, זה יעזור לכן להתחבר לאווירה. 

Description: fitnes_po_fenshuy_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם לצבע של הבגדים יש משמעות והוא תלוי בסוג האימון. תכלת וירוק יתאימו לאימונים רגועים ואיטיים, האדום והשחור יגבירו את האנרגיה שדרושה לעסוק בקרב מגע ואילו כתום יתאים לריקודים.

הסביבה

כדי להגביר את הפעילות שלכן במהלך האימון חשוב להגביר את אנרגיית היאנג. לשם כך ניתן לשים בחדר צמחים ירוקים במיוחד - במבוק, אפרסק ועץ ננסי. הרהיטים שנמצאים בחדר אמורים להיות עשויים מחומרים טבעיים בלבד. רצוי להביא לחדר פסלונים סיניים מסורתיים, למשל פסלון של האל שואו שמסמל בריאות ואריכות ימים.

רצוי ואפילו חובה לשים בחדר האימונים מראה גדולה, זה יעזור לכן לראות שאתן מבצעות את התרגילים בצורה נכונה. בנוסף, לפי האמונה הסינית, אם בן אדם מסתכל על עצמו במראה בריכוז רב, חלק הרע מנשמתו יעזוב את הגוף וזה יעזור לו לחזק את בריאותו הפיזית. חוץ מזה המראות מכפילות את אנרגיית היאנג ויחד עם זה את הפעילות שלכן ואת היעילות של האימון.

ארגון נכון של חדר האימונים בעזרת התורה פנג שואי תעזור לכן ליצור אווירה מתאימה שמשפיעה רבות על הצלחה של האימונים. תדאגו שהאימון יהיה לא רק אפקטיבי אלא גם נעים ותוכלו ליהנות מכל רגע. בהצלחה!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 91
ספרו לחברים: