08/07/2012 10:01

פור דה ברה: מדיטציה בריקוד

 

גוף האדם – הוא כמו חולצה מקומטת. כמו שהחולצה מתיישרת ונהיית חלקה כאשר משפריצים עליה המים, כך גם הגוף יכול להשתנות לגמרי עקב השפעת הפור דה ברה. " – כך טוען הממציא של הפיטנס האנין הזה, ולדימיר סנז`יק. הפיטנס שנוצר בהשראתו של כוריאוגרף רוסי כובש את ללבות הנשים מסביב לעולם.

אז מה זה פור דה ברה?

פור דה ברה זה בעצם ריקוד מיוחד שמבוצע בליווי של מוזיקת הרפייה והוא כולל בתוכו אלמנטים של כוריאוגרפיה, פילאטיס וטאי צ`י.  התרגילים מחולקים לשלוש קבוצות שאחראיות על תרגילי כוח, אימון קרדיו ומתיחות עמוקות, לכן לפור דה ברה יש השפעה על כל מערכות הגוף. הנפות ידיים ועמידות מיוחדות, כפיפות וליפופים, קידות ופלייה - אלו הם האלמנטים העיקריים מהם בנוי האימון שהופך בסופו של דבר לריקוד אנין.

גמישות פנטסטית

פור דה ברה מלמד אותנו להרגיש היטב את גופינו ולשלוט בו, מפתח את חוש הקצב ואת הקואורדינציה, מחזק את השרירים ומשפר את היציבה. אבל עוד יותר מכל אלו הוא מעניק למתאמנים גמישות מדהימה. רבים מהמתאמנים אפילו לא יכלו לדמיין עד כמה גדול הפוטנציאל של גופם, אבל אחרי כל אימון הם מרגישים יותר ויותר גמישות שמעניקה לגוף אנינות מדהימה.

מדיטציה בריקוד

מאפיין נוסף של פור דה ברה הוא, שבזמן  שכל גופכם דרוך ונמצא בתנועה אינטנסיבית, אתם לומדים לעשות הרפייה פסיכולוגית, הרי פור דה ברה הוא סוג של מדיטציה בזמן ריקוד. 

Description: por_de_bra_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המאמן בדרך כלל מציע שני סוגים של ביצוע התרגילים – למתחילים ולמתקדמים. האימונים עצמם מחולקים לפי דרגות קושי ולכן הוא מתאים לכולם – גם אנשים ללא שום רקע וגם ספורטאים מנוסים ימצאו לעצמם את התוכנית המתאימה.

גזרה חטובה ללא מאמץ

בנוסף לזה שתרכשו גזרה חטובה ותנועות אנינות, תוכלו גם לרדת במשקל באופן משמעותי. אצל אנשים שלא זקוקים לכך, מתרחש במהלך האימון "ייבוש" אפקטיבי של שרירים, דבר שגורם לגוף להיראות חטוב יותר. אבל בו זמנית אנשים שחולמים לרדת במשקל מרוויחים לא רק גמישות אלא גם רזון: במהלך אימון אחד של פור דה ברה נשרפים כ – 500 קלוריות. גם אם זה נישמע לכם לא הרבה אל תשכחו שלפור דה ברה יש תכונות מדהימות נוספות: עקב מתח מתמיד של השרירים נוצרת ויברציה פנימית המשפרת את חילוף החומרים ופותרת את בעיית הצלוליטיס.

בריאות והרמוניה

בנוסף הויברציות המדוברות משחררות כיווצים פנימיים, משפרות את זרימת הדם ובכך מטיבות עם הבריאות הכללית. הקצב הרגוע של האימון מאפשר הרפייה רגשית ורבים מציינים שהם מרגישים אחרי אימון כמו אחרי מנוחה ממושכת.

הממציא של פור דה ברה טוען שהמטרה העיקרית של האימון היא ללמוד לשלוט על הגוף וליהנות מכך. ההכרה שלנו בגמישותנו מגבירה את האהבה העצמית וגם את הנשיות ולכן פיטנס זה מתאים באופן מושלם לנשים. הרי כך ניתן לקבל הכל ביחד: גם שרירים חזקים, גם בריאות טובה, גם גמישות מושלמת וגם הרפייה. לכן התחילו להתאמן ולאהוב את עצמכן עוד יותר!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.