08/11/2012 13:180113

ספורט ופיטנס – שלושת התרגילים הטובים ביותר

 

אם אתן רוצות להיראות מפתות, חטובות ויפות יותר – החזיקו גב זקוף! להגיע ליציבה טובה ונכונה לא קשה במיוחד. מספיק שתעשו שלושה תרגילים פשוטים שהם הטובים ביותר ליציבה נכונה.

תרגיל ראשון – מחזקים את שרירי הבטן בשביל גב זקוף

כדי שיהיה לכן גב זקוף חשוב מאוד לעשות כפיפות בטן כי שרירי הבטן הם אלו שאחראים על היציבה של פלג הגוף העליון. לכן כל התרגילים שמחזקים את שרירי הבטן באופן אוטומטי עובדים גם על יציבה נכונה.

הכי טוב אם תעשו תרגילים שבהם בו זמנית עובדים גם על שרירי הבטן והגב התחתון וגם משפרים את הגמישות.

תנוחת התחלה – תשכבו בתנוחה שמתאימה להתחלת שכיבות סמיכה. הישענו על המרפקים ומתחו רגליים לאחור כאשר הן נשענות על קצות האצבעות. כופפו את הברך הימנית וגעו בישבן עם העקב. חזרו על זה פעמיים בלי ליישר את הרגל. חזרו לעמדת מוצא וחיזרו על התרגיל עם הרגל השנייה.

תרגיל שני – מיישרים כתפיים ומתקנים את היציבה

בעזרת תרגיל זה תוכלו לחזק את שרירי הגב והידיים, אבל לא תוכלו להגדיל את מסת השריר. כדי שתוכלו לבצע את התרגיל תצטרכו לקחת מגבת ולגלגל אותה לגליל. תנוחת בסיס – רגליים ברוחב הכתפיים, ידיים מתוחות קדימה יחד עם המגבת. יש להרחיק את הידיים זו מזו כדי שהמגבת תהיה מתוחה כמה שיותר. לאחר מכן צריך להרים את הידיים, להרחיק אותן אחת מהשנייה כמה שאפשר בלי לשחרר את המגבת. תרגיל זה דומה לתרגיל הרזייה של פילאטיס.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תרגיל שלישי: גוף חטוב ויציבה נכונה

יציבה נכונה וגב תחתון ישר – הם הערובה לכך שלא תסבלו ממשקל עודף, כי הם אלו שעוזרים לנו להיראות חטובות. בעזרת תרגיל שלישי תוכלו לא רק לשפר את היציבה אלא גם לשפר את ההליכה.

כדי לבצע את התרגיל יש לעמוד ליד הקיר ולהצמיד אליו את הגב. מתחו את הידיים קדימה והרימו אותן מעלה. תתחילו לכרוע כך שהגב שלכן יישאר צמוד לקיר. כאשר כל הגב נוגע בקיר יש לעשות מאמץ נוסף ולהצמיד לקיר בוזמנית את הגב התחתון ואת השכמות.

תוך כדי זה שאתן שומרות על הנקודות הנושקות לקיר תכרעו עד שהברכיים לא יקבלו זווית של תשעים מעלות. לאחר מכן עלו לתנוחת המוצא. יש לבצע את התרגיל לפחות 10 פעמים ביעילות רבה. אל תשכחו שתרגיל קלאסי ליציבה נכונה היה ונישאר נשיאה של חפצים שונים, בדרך כלל ספרים על הראש.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה. 

דירוג:
12345
קולות: 113
ספרו לחברים: