03/06/2012 00:580107

ג`ירוטוניק – להיט חדש בעולם הפיטנס

 

אם הגעתן לחדר כושר ועיניכן נתקלו במכשיר שמזכיר מכשירי עינויים מתקופת ימי הביניים  - אל תמהרו לברוח. סביר להניח שזהו פשוט ג`ירוטוניק. ג`ירוטוניק הוא מכשיר פיטנס חדש יחסית שנראה כמו ספסל מיוחד עם חלקים נעים, לולאות לידיים ורגליים והאימונים בעזרתו הופכים לפופולריים יותר ויותר.

מהו ג`ירוטוניק?

ג`ירוטויק הוא אחד מסוגי הפיטנס החדשים שמציפים את השוק בזמן האחרון. זהו בעצם סוג של אימונים עם המכשיר המיוחד שתיארנו.

הממציא של המכשיר הוא הרקדן ג`וליוס אורווט שקיבל טראומה רצינית אחרי אימונים ממושכים בתחום הבלט וטאי  צ`י. הוא ניסה שיטות שיקום שונות, אבל אף אחת מהן לא השביעה את רצונו והוא החליט להמציא שיטה ייחודית משלו. המכשיר ג`ירוטוניק מאפשר לשפר את תפקוד המפרקים, להגביר את התנועתיות של עמוד השדרה, לחזק את שרירי הבטן ואפילו לעסות את האיברים הפנימיים. 

נעים בכל הכוונים

המטרה הראשונית של ג`ירוטוניק הייתה שיקום של ספורטאים שסובלים מטראומות שונות, אבל ההצלחה שלו הייתה כה גדולה שהוא במהרה הפך למכשיר פיטנס אוניברסאלי. המכשיר הנ"ל מאפשר תנועתיות בשלושה מישורים והתנועות יכולות להיות מעגליות, גליות או ספירליות.

Description: girotonic_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תוכנית האימונים שפותחה ע"י אורווט כוללת בתוכה אלמנטים של יוגה, טאי  צ`י, כוריאוגרפיה, בלט, אימון נשימתי ושחייה. כל התרגילים נעשים בקצב איטי מאוד, עם הקפדה על נשימות והעומס ההדרגתי על שרירים שמונע אפשרות של טראומות. יחד עם זה האימונים עם ג`ירוטוניק הינם מאוד אפקטיביים וכבר אחרי זמן קצר תוכלו לראות שיפור בכוח, גמישות וקואורדינציה. ג`ירוטוניק גם תורם רבות לשחרור של שרירים תפוסים והרפייה של הגוף.

מה מיוחד באימונים?

אם החלטתן להתאמן בעזרת ג`ירוטוניק זכרו שחשוב מאוד להקפיד על ביצוע הנכון של התרגילים ולשלוט על הנשימה. לכן כדאי שבמהלך אימונים יהיו נוכחים גם מדריך כושר וגם פיזיותרפיסט. סביר להניח שלא תקבלו שום טראומה כתוצאה מהשימוש במכשיר אבל כדי שהתרגילים יהיו יעלים כמה שיותר ההשגחה של איש מקצוע הכרחית ביותר.

אל תשכחו שהכי חשוב זה להנות במהלך האימונים ולכן אם אתן רגילות לאימונים דינמיים ומהירים סביר להניח שג`ירוטוניק לא יתאים לכן כלל. אבל אם אתן נהנות מאימונים איטיים עם עבודת שרירים עמוקה המכשיר הזה הוא בדיוק בשבילכן. אימון נעים!

 

מפורסם באתר   Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 107
ספרו לחברים: