03/10/2012 02:481132

תסרוקת עם נפח – מסוגננת, יפה ואופנתית. קבלו עצות של ספרים ומעצבים מובילים

 

אנשים לא מקצועיים נוטים להתבלבל בין מבנה השיער לנפח. המבנה של השיער נקבע על פי שערה בודדה ואילו הנפח נקבע על פי תסרוקת כולה. ככל שיש לכן יותר שיער וככל שהנפח שלו גדול יותר כך גם התסרוקת שלכן תיראה בעלת נפח גדול יותר.

כך למשל אישה ששיערה דק ורך יכולה להיות בעלת תסרוקת יפה ובעלת נפח, ולהפך, אישה אחרת עם מבנה שיער עבה וקשה יכולה להיות בעלת תסרוקת נטולת נפח לחלוטין.

איך קובעים את נפח השיער?

כדי לקבוע את נפח השיער יש לאסוף את כל השיער לקוקו. אם קוטר של הקוקו הוא סנטימטר אחד או פחות יש לכן שיער דק, אם הקוטר מתקרב לסנטימטר וחצי יש לכן שיער רגיל וקוטר של שני סנטימטרים ומעלה מצביע על שיער עבה.

עוד אפשרות ללמוד על נפח השיער היא להסתכל דרך השיער על עור הקרקפת. אם עור הקרקפת ניראה היטב בין השיער סימן שיש לכן שיער דק. את המצב ניתן לתקן ע"י תסרוקת בעלת נפח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במקרה של שיער רגיל ניראה רק חלק מעור הקרקפת ואילו במקרה של שיער עבה עור הקרקפת כמעט ולא ניראה כלל.

אם השיער שלכן בעל עובי בינוני אין לכן מה לדאוג, כוון שתוכלו לעשות כל תסרוקת שרק תרצו. כמובן שצריך לשים לב לא רק על נפח השיער אלא גם על הרבה גורמים אחרים.

הנה כמה עצות שיעזרו לכן להעניק לתסרוקת שלכן את הנפח הנדרש:

·        אל תייבשו את השיער עם פן אחרי החפיפה. תעטפו אותו עם מגבת למשך 10-15 דקות כדי שהיא תספוג את המים.

·        כשאתן מסדרות את השיער עם פן השתמשו במסרק עגול או בדפיוזר. הם יעזרו לכן להעניק לשיער את הצורה הרצויה.

·        שימו לב מה עושה הספר במספרה – בדרך כלל הוא מסדר את השיער עם פן ועם מברשת עגולה גדולה, כאשר הוא מייבש את השיער מהשורש לכוון הקצוות.

·        עוד טריק כדי ליצור נפח – תייבשו את השיער כאשר הראש שלכן מוטה כלפי מטה. כך תוכלו להעניק נפח אפילו לשיער דליל ביותר.

·        גליליות – דרך נהדרת ליצור תסרוקת עם נפח. היום קיימים בשוק כמה סוגים ותוכלו לבחור את מה שמתאים לכן באופן אישי. אפשר ליצור שיער גולש או מתולתל.

·        עוד מכשיר עזר פופולארי – מלקחיים לשיער שיכולים להעניק נפח גם לשיער דליל מאוד. תחלקו את השיער לקבוצות קטנות וגלגלו אותו עם המלקחיים.

·        יש לחפוף את השיער סמוך לאירוע, כי אי אפשר ליצור נפח על שיער מלוכלך. תשתמשו בשפמו מיוחד שמעניק נפח לשיער.

·        הטו את הראש כלפי מטה וכוונו את הפן מלמטה למעלה, נגד כוון צמיחת השיער.

·        חפפו את השיער נכון, כלומר לא פחות משתי חפיפות – חפיפה ראשונה כדי להוריד את כל הלכלוך וחפיפה שנייה כדי שהחומרים הפעילים של השמפו יעשו את העבודה.

·        תשתמשו בחומרים מיוחדים להענקת נפח לשיער: שמפו, מוס או ספריי.

·        סלסול פרמננט יכול לשנות את נפח השיער להרבה זמן. את הסלסול אפשר לעשות על שיער בכל אורך ובכל סוג. הבעיה היא שהסלסול גורם נזק לשיער, במיוחד לשיער יבש. כתחליף תוכלו לבחור בסלסול ביו שהוא עדין יותר והתוצאה נשמרת לחצי שנה.

·        לאחר שאתן עושות תסרוקת כלשהי, תרססו את השיער עם לק כדי לקבע אותו.

·        זכרו שבסיס לתסרוקת טובה הוא תספורת נכונה ומתאימה. בזכותה השיער ישמור על הצורה שלו ולא תצטרכו לסדר אותו כל פעם מחדש. 

דירוג:
12345
קולות: 132
ספרו לחברים:
מירי11, October, 2012

אני דווקא לא אוהבת תסרוקת נפוחה. זה נירא לא מסודר!