24/10/2012 10:320107

תסרוקות בהתאמה למבנה פנים

 

השוני החיצוני הופך את כל אחד מאתנו לייחודי. קיימת חלוקה מסויימת לטיפוסים שונים והיא נעשית לפי סוג שיער, צבע עיניים, צורת פנים, מבנה גוף ועוד קריטריונים אחרים.

לפני שנעבור לעצות מדוייקות כדאי שנבהיר דבר אחד פשוט: אם אתן רוצות שתהיה לכן תסרוקת ותספורת אופנתית שתתאים לכן באופן אישי אתן חייבות לפנות לספר מומחה. אם הספר הוא איש מקצוע מיומן הוא יוכל לראות את כל התמונה מהצד ולהמליץ לכן על תספורת שתתאים לכן ותשדרג את המראה החיצוני שלכן.

השוני החיצוני הופך את כל אחד מאתנו לייחודי. קיימת חלוקה מסויימת לטיפוסים שונים והיא נעשית לפי סוג שיער, צבע עיניים, צורת פנים, מבנה גוף ועוד קריטריונים אחרים.

התספורת המתאימה לא רק תוכל להדגיש את היתרונות של המראה החיצוני שלכן ולהסתיר את החסרונות אלא גם תגרום לכן להיראות צעירות יותר ורעננות יותר.

עצות לבחירת סוג תסרוקת בהתאם למבנה פנים

אם יש לכן פנים עגולות המטרה היא להעניק להן מראה מאורך יותר. הכי פשוט לעשות זאת בעזרת יצירת נפח בחלק העליון של הראש והמנעות מנפח בצידי הפנים. הספר יוכל להמליץ לכן איפה כדאי להוסיף את עיקר הנפח - מעל המצח או מעל הקודקוד. אורך השיער המומלץ ביותר לבעלות פנים עגולות הוא עד הסנטר וטיפה מתחת לו. לא מומלץ ללכת על קארה ורצוי להשאיר את הפוני קצר וחלק עד אמצע המצח.

נשים שיש להן צורת פנים מרובעת  רוצות בדרך כלל לעדן מעט את המראה החיצוני שלהן. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ליצור שיער גלי. עשו סלסול קל, דרגו את השיער ועשו פוני דליל יחסית. כדאי ליצור את הנפח בחלק העליון של הראש ולהימנע ממנו בצדדי הפנים. שיער קצר ושיער באורך בינוני מתאימים באופן אופטימלי לצורת פנים זו. כמה שפחות קווים אופקיים ואנכיים, כל השאר לפי שיקול דעתכן.

נשים שיש להן צורת פנים אובאלית הינן בנות מזל, כוון שהן כמעט ולא מוגבלות בבחירת תספורת ותסרוקת. תוכלו להדגיש את תווי פניכן ע"י יצירת נפח באזור הקודקוד אך תשתדלו להימנע משיער באורך עצמות הלחיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את צורת פנים מאורכת רצוי "לעגל" מעט. לשם כך הוסיפו נפח בצדדים, דרגו את השיער והקפידו על קצוות אסימטריים. שיער ארוך מדיי לא יתאים במקרה כזה ורצוי ללכת על שיער קצר או שיער באורך בינוני.

תספורת מדורגת תתאים לנשים עם צורת פנים משולשת (עצמות לחיים רחבות וחלק עליון צר יותר). שיער קצר מתאים מאוד לבעלות צורת פנים זו אך אם בא לכן על שיער ארוך תשתדלו לסרק את רובו לאחור.

תסרוקת וגיל

אין מה לעשות, תספורות מסויימות יכולות להשיל 10-15 שנים מגילכן הכרונולוגי, אחרות יעניקו לכן גיל לא מוגדר ויש גם כאלו שיוסיפו לכן שנים. נשים רבות נעזרות בכלל בתספורות לשם "שינוי" של גילן לכאן או לשם בהתאם למטרתן.

אלו שרוצות להיראות מבוגרות יותר אומרות שלום לשיער ארוך ועושות קארה, אלו שרוצות להיראות צעירות יותר עושות תספורת של בנים ויש גם כאלו המעדיפות להיראות בהתאם לגילן.

כך קארה קלאסי למשל, "יקרב" את האישה לגיל 26-30 במיוחד אם השיער מלא ובריא. תספורת שובבה של "בנים" גורמת כמעט לכולן להיראות צעירות יותר, אבל לא לכולן יש אומץ ללכת ולהסתפר קצר כל כך. כמובן גם לא מדובר על תספורת קצרה במיוחד עם גילוח מאחור.

שיער ארוך ופזור מאוד פופולארי בישראל. אבל תסרוקת כזאת נראית טוב רק על שיער כמעט מושלם, חלק ויפה שלא "מתנפח". יחד עם זאת אפילו סיכה קטנה שתאסוף את השיער בקודקוד תוסיף לכן המון חן, תחשוף את הצוואר בזמן שסתם שיער פזור ניראה משעמם ופשוט מדיי.

שיער גלי בדרך כלל מעניק לנשים מראה צעיר יותר. במיוחד אם הטלטלים הינם בצבע בהיר ומסודרים בקפידה או להפך מפוזרים בבלגן חינני. הבלגן המתוכנן על הראש הינו מאוד אופנתי בשנים אחרונות והוא מאפשר לאישה להיראות לא רק טבעית יותר אלא גם צעירה יותר. שיער שמסודר בקפידה עם המון מוס או לק גורם לאישה להיראות יותר מבוגרת מגילה.

ניתן גם להגיד שגם אם מצאתן את הסגנון שמתאים לכן באופן אישי זה לא אומר שאתן לא צריכות לעשות שום שינויים במשך שנים רבות. אישה זקוקה לשינוי מפעם לפעם. שיער הוא כלי נהדר העוזר לנו לשנות את התדמית בהתאם לנסיבות ולרצון שלנו. אז למה שלא ננצל את המתנה הנפלאה הזו?!

 

צפו בקרוב לכתבה נוספת על התאמת תספרות ותסרוקות כאן באתר  Fn1.

דירוג:
12345
קולות: 107
ספרו לחברים: