21/06/2012 10:200116

שמפו של סוסים – חומר הפלא

 

"הסוד של השיער היפה ועבה שלי טמון בשמפו סוסים איתו אני חופפת את השיער" – כך טוענת שחקנית אמריקאית שרה ג`סיקה פרקר. בזכותה המידע הזה התפשט בכל העולם ועכשיו מיליוני נשים רוכשות מוצרי טיפוח בחנויות לבעלי חיים.

 

תכונות הפלא של שמפו סוסים

אומרים שלראשונה הרעיון לחפוף את השיער עם שמפו של סוסים עלה בראשו של חקלאי, אשר נגמר לו השמפו ולא היה לו זמן לנסוע רחוק ולקנות אחר. אחרי השימוש בשמפו סוסים הוא שם לב שהשיער שלו ניראה הרבה יותר טוב – מבריק ומלא יותר. השמועה הזו התפשטה מהר בין כל החוות באזור, הגיעה להוליווד ומשם אלינו.

הנשים שניסו את השמפו טוענות שאחרי החפיפה איתו השיער צומח הרבה יותר טוב, הופך למבריק יותר והרבה יותר קל לסדר אותו. אבל יחד עם התגובות הנלהבות מגיעות גם ביקורות מעטות – יש שטוענים שההשפעה הטובה נפסקת עם הזמן והשיער מתחיל לנשור. אבל יתכן שזה קשור לכך שהריכוז של השמפו גבוה מדיי, הרי יש למהול אותו בהמון מים לפני השימוש.

תגובות מנוגדות

המעריצות של שמפו סוסים טוענות שבעלי החיים הרבה יותר רגישים למרכיבים כימיים ולכן המוצרים עבורם כמעט לגמרי נטולים חומרים אלו וזאת הסיבה לתוצאות הטובות כל כך. המתנגדים לשימוש בשמפו סוסים טוענים שלהפך, חומרי טיפוח לבעלי חיים עשויים מחומרים כימיים זולים ביותר וזה מזיק מאוד לשיער.

גם הדעות של ספרים חלוקות: יש כאלו שממליצים בהתלהבות על השימוש בו ויש כאלו שטוענים שאסור להשתמש בו בשום פנים ואופן. קיימת גם דעה שהפרסום שעשתה שרה ג`סיקה פרקר לשמפו סוסים זו טעות לשמה ושבעצם השחקנית פשוט משתמשת בשמפו שכולל קריאטין סוסים.

 

יש כאלו שטוענים שניתן להשתמש בשמפו סוסים רק לעתים רחוקות, אחרים אומרים שהבעיות עם השיער מתחילות אחרי שמפסיקים להשתמש בו ויש כאלו שמשתמשים בו בהצלחה רבה במשך זמן רב מאוד. גם אנחנו לא יכולים לתת לכן המלצה חד משמעית, אבל נציין שווטרינרים ורופאי עור מתנגדים מאוד לשימוש כזה: לדעתם המבנה של שיער אדם ושיער סוס שונה מאוד ולכן לגמרי לא ברור איך שמפו כזה ישפיע על שיערכן. המחקרים בנושא זה לא נערכו מעולם.

אז מה יש בשפמו?

אם אנו נבדוק ממה מורכב שמפו סוסים נוכל לגלות שם מרכיבים שקיימים גם בשמפו רגיל לאנשים: נטריי סולפט, כלוריד, קוקו – גלוקוזיד, גליצריד אוליאט, אלקילמידופרופילבטאין, גליקול דיסטראט, גליצריד סטיארט, סולפוריזיד  TEA– רצינוליאט, חומרים משמרים וחומרי ריח. אבל יחד עם זאת השמפו הזה מורכב מפחות מרכיבים כימיים מאשר שמפו רגיל ועשיר יותר בחומרים מזינים. מכאן נשאלת השאלה – אם השמפו הזה טוב כ"כ למה אסור לאנשים להשתמש בו? לצערנו שאלה זו עדיין נשארת ללא תשובה.

אחת הסיבות לתגובות מנוגדות היא רמת   PH  גבוהה:  7.5 במקום 5.5.  מקובל לחשוב שדווקא רמת ה – PH  גורמת לאפקט טוב כל כך, אבל היא גם זו שהורסת עם הזמן את המבנה של חלבון השיער האנושי.

הכל מקרה – ההחלטה היא רק בידכן. אנחנו מצידנו ממליצים לכן להיזהר – כי אם התוצאה לא תהיה טובה לא יהיה לכן למי לבוא בטענות. שמרו על שיערכן!

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 116
ספרו לחברים: