01/08/2012 08:061113

מיתוסים על שיער: איפה האמת?

 

כל אישה רוצה ששיערה יהיה יפה ובריא אבל לעתים קרובות הכוונות הטובות גורמות לנו לעשות נזק מיותר לשיער. כל זה קורה עקב מיתוסים על טיפוח שיער שנשמעים לכאורה מאוד אמיתיים ולפיהם אנחנו פועלות. אז בואו נברר ביחד אחתולתמיד איפההמיתוס ואיפה האמת.

מיתוס ראשון: תזונה נכונה

אנו מאמינותמכל הלב שתזונה העשירה בוויטמינים, מינרלים, חומצות שומן וחלבון היא ערבות לשיער בריא. כמובן שהתזונה הנכונה חשובה לבריאות השיער אבל בכל זאת חשוב לזכור שרוב החומרים המדוברים הולכים לאיברים פנימיים וחיוניים ורק חלק קטן מהם מגיע לשיער. לכן אם אתן רוצות שהשיער יקבל את כל ה"תזונה" הנדרשת לו, אתן חייבות לספק אותה לא רק מבפנים אלא גם מבחוץ בצורת מסיכות הזנה וחומרי הגנה. אם יש לכן שיער בעייתי מאוד כדאי גם לקחת וויטמינים מיוחדים לשיער.

מיתוס שני: חפיפה תכופה

אנו רגילות לשמוע שחפיפות תכופות מזיקות לשיער וזה ממש לא נכון. אין שום טעם להסתובב עם שיער מלוכלך ויש לחפוף אותו לפי הצורך. אם יש לכן שיער שומני כדאי לבחור שמפו לחפיפה יומיומית.

Depositphotos_9504441_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מיתוס שלושי – תספורת

מילדות אנו רגילות לשמוע שגזירה של קצוות השיער תורמת לכאורה לצמיחתוהמואצת ולשיקומו. בפועל אין שום קשר בין גזירת השיער לבין צמיחתו. את הקצוות יש לגזור כדי למנוע את פיצולם ואת צמיחת השיער ניתן להאיץ בעזרת מסיכות מיוחדות.

מיתוס רביעי – סירוק תכוף

"יש לסרק את השיער כ- 100 פעם ביום", - וודאי כל אישה שמעה פעם את ההמלצה הזו. אבל בפועל סירוק תכוף רק מזיק לשיער: הוא שובר אותו, במיוחד אם מדובר בשיער יבש ופגום. גם לגבי שיער שמן המצב לא הרבה יותר טוב: עיסוי של עור הקרקפת מאיץ את עבודתן של בלוטות שומן. לכן יש לסרק את השיער בבוקר ובערב, כדי שלא יהיו קשרים ולא יותר מזה.

מיתוס חמישי: קצוות מפוצלים

נשים רבות רוכשות מוצרים לטיפוח שיער אשר מבטיחים למנוע את פיצול של הקצוות. כמובן ניתן לפתור את הבעיה הזו בעזרת תכשירים קוסמטיים אבל רק אם מדובר בתכשירים מקצועיים מאוד ורק במקרה של בעיה לא קשה מדיי. כל שאר התכשירים שאתן רואות ברשתות הפארם לא יפתרו לכן את הבעיה ולכן כדאי לכן לפנות לספר מקצועי או פשוט לגזור את הקצוות המפוצלים.

מיתוס שישי: תכשירים לגברים ולנשים

זהו המיתוס האבסורדי ביותר: רוב האנשים מאמינים שיש הבדל מהותי בין תכשירי טיפוח שיער המיועדים לגברים לאלו שמיועדים לנשים. בפועל אין ביניהם שום הבדל חוץ מריח ומעיצוב האריזה. לכן אם מאיזו שהיא סיבה אתן רוצות להשתמש בשמפו לגבר עשו זאת בלב שקט.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 113
ספרו לחברים:
מירי05, August, 2012

אתן לקרוא לאמא שלי על סירוק תכוף! שתפסיק לבלב לי בשכל!!!!