29/08/2012 10:02089

טיפוח השיער בהתאם לגיל

 

טיפוח של שיער כוונתו שימוש בתכשירי שיער שונים, אבל חשוב לעשות בהם שימוש נכון ולהתאים את התכשירים לגיל המשתמשת ולמצב השיער. כדי לדעת מה לעשות חשוב להכיר לא רק את סוג השיער אלא גם את השינויים המתרחשים עם הגיל.

גילה – 20

בגיל ה – 20 השיער בדרך כלל שופע בריאות. זרימת הדם הפירפרית במיטבה וכך גם פעילות בלוטות השומן, דבר המעניק לשיער חוזק וברק. יחד עם זאת פעילות הורמונאלית מוגברת יכולה לגרום להפרשת שומן עודף, לכן הרבה נשים צעירות סובלות משיער שומני. כדי לטפל בבעיה חשוב לבחור שמפו וקונדישנר מיוחדים. לא כדאי להעמיס על השיער טיפול במסכות וחומרים לעיצוב השיער כדי לא לפגוע במבנה העדין שלו.

גילה – 30

עם הזמן השיער הופך להיות דק ויבש יותר, מאבד מהברק ומהכוח שלו ומתחיל להתפצל בקצוות. בנוסף, אחרי גיל 30 אנו יותר חשופים למצבי לחץ וגם זה משאיר חותם על שיערנו. זהו הזמן לטיפוח אינטנסיבי של השיער: בנוסף לשמפו טוב חשוב מאוד להזין את השיער עם מסכות לחות ולפני כל יציאה החוצה להשתמש בספריי המגן על השיער מהשפעה מזיקה של קרני השמש. תשתדלו להמעיט בשימוש בפן, תחפפובמים לא חמים מדיי ואת שיער השיבה הראשון צבעו בצבע ללא אמוניה.

volosi_vozrast_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גילה -40

עם השנים מופיע יותר ויותר שיער שיבה ואין מנוס מלצבוע אותו, דבר שמחליש מאוד את השיער. בנוסף מתחילות לצוץ בעיות בריאות ראשונות, במיוחד אם עד עכשיו לא הקפדתן על תזונה בריאה ופעילות גופנית. השיער נושר והופך להיות דל יותר. מעכשיו הטיפול בו צריך להיות גם מניעתי: תשתמשו באופן סדיר במסכות מחזקות, קחו וויטמינים לחיזוק השיער, עשו עיסוי ומקלחת קרה – חמה לשיפור זרימת הדם. אם הנשירה חזקה מדיי תפנו לרופא עור: הוא יעריך את המצב ויתאים לכן טיפול.

גילה – 50

עם הגיל מתרחשים בגוף שינוים הורמונאליים, בעיות בריאות רק מתגברות וכל זה לא תורם לחוזק השיער. הוא מתפצל ונחלש וזה הזמן לעבור לתכשירים קוסמטיים טיפוליים. המומחים ממליצים לוותר על מסכות "טבעיות": עקב שינויים שהתרחשו בשיער עם הגיל, המסכות האלו יכולות לסתום מעבר בתוך סיב השערה ולפגוע בו עוד יותר. הדבר היחיד ה"טבעי" שיכול באמת לעזור זה שטיפות עם תמצית קמומיל, סרפד וצמחי מרפא אחרים.

זכרו שהטיפול בשיער צריך להיות מותאם היטב לגיל, אחרת הוא יכול להיות חסר תועלת למרות חומרים איכותיים. שמרו על שיערכן, טפלו בו נכון ותוכלו ליהנות משיער בריא בכל גיל!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 89
ספרו לחברים: