06/05/2012 09:32

חינה –יופי של המלכות המצריות

 

חינה זכתה לכבוד גדול ולשימוש רב אצל הנשים המצריות הקדומות וגם בימינו היא לא מאבדת מהפופולאריות שלה. הרי בזכות חינה ניתן לא רק להעניק לשיער גוונים מדהימים רבים אלא גם לטפח ולשקם אותו.

תכונותיה של חינה

חינה הוא חומר צביעה טבעי שמיוצר מעלי צמח אלקנה, שגדל באסיה. חינה מסוגלת לצבוע את השיער בכל הגוונים של הצבע הג`ינג`י – החל מזהוב ועד לארמוני כהה. אם נערבב את חינה אם צבעים טבעיים אחרים, כמו בסמה למשל, ניתן להעניק לשיער צבע שחור.

Description: hna_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם החלטת לצבוע את שיערך עם חינה כדאי לשים לב לפרטים הבאים: קודם כל ניתן להשתמש בחינה רק בתנאי שיש לך שיער טבעי ולא פגוע ע"י צבע מלאכותי או סלסול. זה חשוב, כוון שחינה יכולה לבוא בתגובה עם החומרים האחרים ובמקום לקבל גוון ג`ינג`י יפה תוכלי להפוך לבעלת רעמת שיער בצבע ירוק זוהר. חינה לא מתאימה גם לשיער שיבה – היא תעניק לו גוון לא אחיד.

Description: hna_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הצביעה ע"י חינה היא עניין יחסית קבוע כוון שהיא כמעט ולא יורדת מהשיער, לכן אם את רגילה להחליף את צבע שיערך לפי מצב רוח חינה לא מתאימה לך בכלל. אבל אם את לא רוצה בשום אופן להרוס את שיערך ע"י צבעים כימיים ומאוד רוצה לקבל גוון יפה – חינה היא בדיוק בשבילך.

איך לעשות צביעה עם חינה

אם החלטת לצבוע את שיערך אם חינה, זכרי שלשיער כהה דרוש הרבה יותר זמן כדי לספוג לתוכו את הצבע. אם יש לך שיער כהה את צריכה להישאר עם חינה על הראש לשעה – שעה וחצי ואילו נשים עם שיער בהיר צריכות רק שליש מהזמן הזה. אם את צובעת בפעם הראשונה מומלץ לא לצבוע את כל השיער אלא רק חלק קטן. כך תוכלי להבין כמה זמן את צריכה להישאר עם הצבע כדי לקבל את הגוון הרצוי.

Description: hna_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם הצבע יצא חזק מדיי אין שום טעם להמשיך ולחפוף את השיער. הדרך היחידה לנטרל את הגוון החזק היא בעזרת שמן מחומם. החדירו את השמן לשיער, תייבשו קלות עם פן ואחרי זה שתפו היטב. יתכן ותצטרכו לחזור על התהליך מספר פעמים.

ועוד על חינה..

והנה עוד מספר טריקים שיעזרו לך: אם את רוצה לקבל גוון של ענבים שחורים יש למהול את חינה עם מיץ סלק במקום מים ואילו לקבלת צבע ארמוני כהה תוסיפי לתערובת כמה כפות של קפה טחון.

Description: hna_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חינה טובה לא רק לצביעה אלא גם לשיקום השיער, לשם כך קיימת אבקה מיוחדת נטולת צבע. אבל זכרו שאין להשתמש בה יותר מאשר פעם בחודשיים, אחרת שיער יאבד את הברק הטבעי שלו.

אחד היתרונות של חינה הוא מחירה הנמוך. לכן זכרו שאפשר להיות יפה לא רק בזכות טיפולים יקרים במכוני יופי ושימוש בחומרים כימיים מזיקים אלא גם בזכות חומר שהטבע העניק לנו.

 

מפורסם באתר   Fn1  הקישור למקור חובה.