30/05/2012 10:28079

חום ולחות – האויבים העיקריים של השיער

 

באקלים הישראלי החם משימת טיפוח השיער הופכת לקשה מאוד, במיוחד עבור אלו שגרות ליד הים. השמש החמה מחלישה את השיער ואילו הלחות לא מאפשרת לשום תסרוקת להחזיק מעמד יותר משעה. בשוק קיימים מאות תכשירים שעוזרים לטיפוח שיער באקלים קשה, אבל היום נדבר על "תרופות סבתא" שמקובלות במקומות שונים בעולם שגם יכולות לסייע במשימה.

מלזיה

נשים מלזיות נוהגות להשתמש בשורש של צמח שוש שמכיל חומרים המסוגלים לסנן קרינת  UV  ובכך מגנים על השיער מפני קרני השמש המזיקות. יש לטחון את שורשי הצמח, לחלוט במים רותחים ולהוסיף 1 כף של חומץ תפוחים. יש לשטוף את השיער עם החליטה לאחר החפיפה – זה יעזור לשמור על כוח, ברק וצבע עשיר.

ברזיל

כדי לשמר את יופי שיערן הנשים הברזילאיות נוהגות להשתמש בצמח אגבה. אפילו האינדיאנים הקדומים הכירו את תכונות הפלא של הצמח, וגם היום אנו משתמשים באחד הסוגים שלו -  אלוורה. מיץ של אגבה שמהול במים מתאים לא רק לשטיפת שיער, אלא גם לשתייה. למשקה זה השפעה מצויינת על מערכת החיסון של הגוף וגם על מצב של העור והשיער.

אנגליה

למרות שבריטיות לא סובלות מחום הן עדיין סובלות מהלחות הגבוהה. אבל הן מצאו חומר שיאפשר להן לשמור על השיער במצב מצויין והחומר הזה הוא בירה. לבירה יש תכונות מייצבות נהדרות, אבל הריח מהווה חיסרון מאוד משמעותי. לכן בריטיות למדו לערבב את הבירה עם חלמוני ביצה ולהשתמש בתערובת בתור מסיכה שמעניקה לשיער גמישות והופכת אותו לקל מאוד לעיצוב.

sekreti_volosi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האיטי

נשות האיטי מכינות מסיכת שיער משמן ומחלב קוקוס שיש בתוכם שומנים וחלבונים שמעניקים לשיער את ההזנה ואת הלחות הנדרשת ומגנים עליו מפני קרני השמש המזיקות. את המסכה יש להשאיר על השיער לילה שלם ולאחר מכן לשטוף היטב.

יפן

כדי לשמור על השיער נשים יפניות משתמשות בשמן שקדים שעשיר מאוד בחומרים יעילים. מאז ומתמיד יפניות סירקו את שיערן עם מסרק שטבול בשמן ומים, דבר שהעניק לשיער מראה חלק ומבריק שנשמר לאורך זמן.  כדי לגרום לשיער להיות עמיד ללחות הן הכינו תערובת לפי מתכון הבא: יש למהול 1 כפית של מלח ים בכף של מים מינרליים ולהוסיף כף של שמן שקדים. את התערובת יש למרוח על השיער לחצי שעה ואז לשטוף היטב.

סין

נשים סיניות גם נלחמו מאז ומתמיד בהשפעה שלילית של האקלים על שיערן. כדי להגן על השיער בפני חום ולחות הן נהגו להשתמש בתערובת של נבטי במבוק ואורז. את המסכה הזו יש למרוח על השיער ל – 20 דקות.

כמו שאתן רואות הטבע עשיר בחומרים מצויינים שיכולים לעזור לנו להגן על שיערנו יותר טוב מכל תכשירים קוסמטיים אחרים. טפחו את שיערכן ותהיו יפות!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 79
ספרו לחברים: