19/08/2012 09:310112

צלוליטיס – נתקיף את האויב מבפנים ומבחוץ

 

צלוליטיס הוא אומנם אויב רציני אבל לא בלתי מנוצח. ברוב המקרים ניתן להתמודד איתו, בשביל זה רק צריך להכיר אותו היטב כדי להתקיפו ביעילות גם מבפנים וגם מבחוץ. האם אתן מוכנות? בואו נתחיל!

מה צריך לדעת על צלוליטיס

צלוליטיס מופיע עקב אורח חיים בלתי פעיל, פגיעה בזרימת הדם או עודף רעלים בגוף. כאשר גוף צובר נוזלים מיותרים, המעטפת החיצונית של תאי השומן גדלה ואנו מתחילות לראות את "קליפת תפוז" המעצבנת.

קיימות שלוש דרגות צלוליטיס. בדרגה ראשונה "קליפת התפוז" נראית רק בזמן לחץ על העור או כיווץ שרירים. עם הבעיה הזו ניתן להתמודד בקלות בעזרת מוצרים קוסמטיים למיניהם.

בצלוליטיס דרגה שנייה ה"קליפה" נראית תמיד וגם כלי דם מתחילים להיות נראים לעיין. את הדרגה הזו ניתן לראות אצל רוב הנשים וגם ממנה אפשר להפטר, רק שהפעם בנוסף לקרמים תצטרכו להקפיד על תזונה בריאה ולהיעזר בעיסוי.

בצלוליטיס דרגה שלישית האזורים הבעייתיים הופכים להיות רכרוכיים ונראות קשריות משמעותיות.  בשלב זה הטיפול הופך להיות הרבה יותר בעייתי וניתן מעט לשפר את המצב בעזרת עיסויים תכופים וטיפולים קוסמטיים.

חשוב להזכיר שאי אפשר להפטר מצלוליטיס לגמרי – אפשר רק להפוך אותו לבלתי ניראה לזמן מה. מהסיבה הזאת חשוב לחזור על הטיפולים נוגדי צלוליטיס באופן סדיר: פעם בחודש, שלושה חודשים או חצי שנה בהתאם לחומרת הבעיה ולסוג העור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מתקיפים מבפנים

כדי להקטין את צלוליטיס חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה. אסור "לנפח" יותר מדיי את תאי השומן ולכן חשוב להקטין את צריכת המלח אשר גורם לצבירת נוזלים בגוף. במקום זה העשירו את התפריט שלכן עם מוצרים עשירי אשלגן, כוון שהוא מעודד סילוק של הנוזלים מהגוף. אכלו יותר ירק וירקות ירוקים, שעועית ומוצרי חלב.

יחד עם זה חשוב להקפיד על שתייה מרובה – המים מסלקים מהגוף את הרעלים אשר סותמים את התאים. חשוב במיוחד לשתות לפני ובזמן הטיפולים נגד צלוליטיס– לא פחות מליטר בכל פעם.

חשוב גם לחמם את הגוף בעזרת פעילות גופנית. תעשו יותר הליכות, תרקדו, תזוזו, תעשו תרגילים מיוחדים להפחתת צלוליטיס – ותראו איך "קליפת תפוז" הולכת וקטנה מול עיניכן!

מתקיפים מבחוץ

כדי לטפל בצלוליטיס מבחוץ תוכלו להיעזר בקרמים וסרומים שונים. ניתן לקנות גם חומרים מאוד יקרים וגם חומרים במחירים עממיים יותר – שני הסוגים אפקטיביים למדיי, פשוט החומרים היקרים יותר הם לרוב נוחים יותר לשימוש: מספיק רק למרוח אותם על העור. החומרים הזולים יותר לעומת זאת דורשים מאמץ נוסף: חימום הגוף, החדרה מאומצת ועיסוי.

גם עטיפות למיניהן יעילות מאוד נגד צלוליטיס וכך גם אמבטיות עם אצות ומלח ים. מאוד מומלץ גם להיעזר בעיסוי נוגד צלוליטיס אבל קחו בחשבון שעדיף לפנות למעסה מנוסה מאשר להשתמש במכשירים ביתיים שיכולים גם להזיק עקב חוסר ניסיון שלכן.

הכי חשוב לא להפוך לפנאטיות. לא ניתן להפטר מצלוליטיס לגמרי והאמת שגם לא צריך – ברמות סבירות צלוליטיס אפילו בריא!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 112
ספרו לחברים: