22/05/2012 10:100114

עיסויים מיוחדים: אקזוטיקה לגוף ולנפש

 

בפעם הקודמת דיברנו על סוגי עיסויים שונים. עיסוי קלאסי, מרגיע, נוגד צלוליטיס, עיסוי ספורטיבי, מכשירני וידני – המטרה של כל אלו לשמר את הבריאות של הגוף ושל הנפש. היום אנו נספר לכם על סוגי עיסויים אקזוטיים שמקובלים במדינות שונות .

לומי – לומי הוואיי

את עיסוי לומי – לומי שהגיע אלינו מאיי הוואי רחוקים ניתן לקבל היום במכוני ספא רבים. משך העיסוי הוא 4 שעות וניתן לתרגם את שמו כ – "נגיעה רכה של רגל חתול קטיפתית". אבל בפועל זהו עיסוי לא ממש עדין: הוא מבוצע בדרך כלל ע"י 2 מעסים שנעזרים לא רק בכפות ידיהם אלא גם במרפקים. העיסוי העמוק של השרירים מכניס את הגוף למצב פעילות ורעננות ואילו השפעה על שכבת שומן תת עורית גורמת לאפקט נוגד צלוליטיס.

העיסוי ההוואי משפר את מערכת החיסון ומשקם במצבים של עייפות והתמוטטות עצבים. הוא נעשה בעזרת תמציות צמחים ולא בעזרת שומנים, דבר המעניק אפקט מרגיע נוסף.

עיסוי תאילנדי

בעבר היה ניתן ללמוד את סודות העיסוי התאילנדי רק במנזרים, כוון שלפי המסורת יש לו השפעה לא רק על הגוף אלא גם על הנפש. המעסה חייב להיות בקי בנושא נקודות ותעלות אנרגטיות: עיסוי השרירים מכוון אל שחרור הכיווצים שמפריעים לאנרגיית החיים לזרום בחופשיות. העיסוי התאילנדי מטפל מצויין במצבים של דיכאון ומצב רוח ירוד, מעניק רצון לחיות ובטחון עצמי. בנוסף הוא מאפשר לשמור על גמישות – הרי לא לחינם משווים את נשות המזרח הרחוק לעלה הנידף עם הרוח.

העיסוי הפיליפיני

גם העיסוי הפיליפיני מצויין לשיקום של המאזן האנרגטי ובנוסף הוא מטפל בכאבים, גם אם הם כרוניים, באיזור הגב והצוואר. בשלב ראשון המטפל מעסה היטב את הגוף ובשלב השני הוא עובד באופן ממוקד על עמוד השדרה ושרירי הגב בעזרת כדורי עץ מיוחדים ואבני חן בגדלים שונים.

Description: massaJi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בפיליפינים קיים גם עיסוי בשם "חילוט" שנעשה עם שמן קוקוס ונועד להוציא את כל הרעלים מהגוף וגם עיסוי שנקרא "דאגאי" שבמהלכו מעסים את כפות הרגליים עם מקלות עץ דקים.

עיסוי פיני

עיסוי פיני מתמקד במפרקים ועמוד השדרה. רוב העיסוי נעשה עם אגודלים וכוון שזה כרוך בסיבולת רבה של המעסה העיסוי עצמו לא נמשך יותר מ – 20 דקות. אבל גם הזמן הקצר הזה מספיק כדי לעבוד על השרירים הדקים סביב המפרקים ועמוד השדרה, להפחית הכאב ולהוריד את המתח. בזמן אחרון העיסוי הפיני החל להשתמש גם באלמנטים של העיסוי השבדי, בעיקר בלטיפות רבות. העיסוי הפיני מסוגל לטפל בכאבים כרוניים, להגביר את תנגודת הגוף ולגרום לזרמי אנרגיה חדשים.

וודאי כבר נוכחתם להבין שעיסוי הוא לא רק פינוק ספא נעים שמעניק המון תחושות מדהימות אלא גםטיפול ששומר על הגוף . לא סתם זהו אחד הטיפולים העתיקים ביותר.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 114
ספרו לחברים: