29/05/2012 10:15089

כללים לבחירת נעליים לקטנטנים

 

אולי יש אנשים שחושבים שבחירת נעליי ילדים היא דבר פשוט, הרי חנויות מלאות בנעליים יפהפיות! אבל חשוב לזכור שיש לשים לב לא רק על היופי אלא גם על איכות ונוחות, כוון שאלה הדברים החשובים באמת כאשר מדובר בנעלי ילדים.

אם ההורים יתמקדו רק ביופי חיצוני של הנעל הם יכולים לגרום לבעיות בריאותיות קשות אצל ילדיהם. בשנים הראשונות הסחוסים והעצמות של הילדים אינם חזקים מספיק ונעליים לא נכונות יכולות לגרום לעיוות של גפיים.

Description: detki_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רוב הילדים נולדים ללא בעיות ברגליים ואחריות של ההורים לשמור על המצב הזה בהמשך  ולא לגרום לבעיות מיותרות עקב בחירת נעליים לא נכונה. לכן חשוב לבחור נעליים תוך כדי התחשבות במבנה אנטומי של רגליי הילד.

Description: detki_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השינוי הגדול בהתפתחות הילד מתרחש סביב גיל חצי שנה עד 9 חודשים כאשר הילד מנסה לראשונה לעמוד ולעשות את הצעדים הראשונים. שלב זה הוא חשוב ביותר ויש לו השפעה על ההליכה לאורך כל החיים.

Description: detki_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לקראת גיל 8 חודשים הילד מתחיל לעשות תנועות הליכה ראשונות שהם בעצם הקדמה להליכה אמיתית. הוא כבר יכול לעבור בביטחה מישיבה לעמידה ולהפך וגם להעביר את שיווי המשקל מרגל לרגל ולקראת גיל 10 חודשים כבר הולך עם תמיכה, כאשר התמיכה הכי טובה הן ידיים של אימא. אם הכל בסדר, בגיל 11 חודשים הילד כבר יעשה את צעדיו הראשונים באופן עצמאי.

 

Description: detki_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לקראת סוף שנת חייו הראשונה הילד אמור ללכת 3-5 מטרים לא תמיכה תוך כדי שהוא מתגבר על מכשולים כמו למשל צעצועים מפוזרים. בתווך של התפתחות תקינה ניתן לראות כ – 25% של ילדים שהתחילו ללכת מוקדם וכ – 20% שהתחילו ללכת מאוחר מהרגיל. לפעמים הליכה מוקדמת יכולה להצביע על היפראקטיביות ואילו הליכה מאוחרת (אחרי גיל שנה) יכולה להיות סימן לפלגמטיות, למשקל עודף או לגמישות יתר. במקרים כאלו כדאי להתיעץ עם רופא ילדים.

Description: detki_6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כדי שההליכה תתפתח באופן תקין חשוב, בין היתר, לבחור נעלים מתאימות. הנה מספר כללים לבחירת נעליים נכונה:

·        נעליים עם סוליה אלסטית וגמישה

·        בלבד נעל יציב

·        עקב בגודל 5-10 מ"מ

·        החלק הקדמי של הנעל אמור להיות רחב יותר מהחלק האחורי כדי לאפשר חופשיות מספקת לאצבעות

·        נעליים חופשיות מדיי יכולות לגרום לשפשופים

·        סוליה אורתופדית פנימית – חובה

·        רצוי לרכוש נעליי עור אם רצועות מתכווננות

·        המרווח בין תחילת הנעל לתחילת הבוהן צריך להיות 1 ס"מ

·        בזמן מדידת הנעל הילד חייב לעמוד על שתי רגליו

Description: detki_7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כל שלושה חודשים יש למדוד את הרגל של הילד כוון שזה המדד הנכון ביותר לבחירת המידה. אורך כף הרגל נמדד בין הקצה של הבוהן לקצה הבולט ביותר של העקב. האורך נמדד במילימטרים, כאשר הבדל בין המידות הוא 5 מ"מ בין מידה למידה.

Description: detki_8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכללים האלו יעזרו לכם לרכוש לילדיכם את הנעליים המתאימות ביותר. אל תפלו בפח של נעליים יפות עם פרפרים, פרחים ופייטים – כאשר מדובר בנעליי ילדים הנוחות היא מעל הכל.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 89
ספרו לחברים: