24/10/2012 10:27089

הרזייה לפי פנג שואי

 

בעיה של משקל עודף הפכה כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מהעולם המודרני. רפלקס אכילה הוא אחד הרפלקסים המולדים של בני אדם, יחד עם נשימה ובליעה. אולי זו אחת הסיבות שכל כך קשה ללמוד לשלוט ברפלקס הזה, הרי בן אדם בוכה ודורש אוכל כבר מהרגעים הראשונים שלו אחרי הלידה.

אחת הסיבות העיקריות למשקל עודף היא אכילת יתר, והיא לא מפגרת בהרבה אחרי בעיה בחילוף החומרים.

זלילת יתר היא בעיה קשה מאוד והמון מומחים - רופאים, דיאטנים ומאמנים מנסים לפתור אותה. קיימות בעולם אינספור שיטות הרזייה. אך יחד עם זאת הנתונים הסטטיסטיים מראים לנו שיותר ויותר אנשים בעולם סובלים מהשמנת יתר בדרגות שונות. האנושות הולכת ומשמינה ושיטות הרזייה רגילות כבר לא מניבות פירות כמו בעבר. זאת הסיבה שדרושות שיטות חדישות, מודרניות ולעתים לא קונבנציונליות למלחמה במשקל עודף.

בואו ננסה להעביר את תשומת ליבנו משיטות מערביות מקובלות ומוכרות, שמבוססות על טיפול תרופתי או מיכשור לשיטות שמרניות ועתיקות של המזרח הרחוק.

בסין השמנה מאז ומתמיד נחשבה למחלה רצינית ואנשים מלאים תמיד זכו לרחמים של הסביבה. שיטת הפנג שואי שמקורה בסין מסוגלת לפתור בעיות של משקל עודף ללא טיפול תרופתי. לפי השיטה הזו מקובל לחשוב שכל אדם הרוצה להיפטר ממשקל עודף מסוגל לעשות זאת. הכי חשוב שיהיה לו את הרצון ושהוא יהיה מוכן לפעול בנחישות להשגת המטרה. המחקרים מראים שרוב האנשים המלאים רוצים לרדת במשקל אך לא מוכנים לעשות משהו פעיל בנדון. שלושה ימי דיאטת אשל הופכים עבורם למטלה בלתי נסבלת.

לפי פנג שואי הבעיות העיקריות של המשקל העודף הן:

·        היעדר כח רצון

·        חוסר יכולת להתרכז בהרזייה

·        חוסר ארגון עצמי

·        חוסר יכולת לארגן באופן נכון את זמני הארוחות והתפריט

לפי פנג שואי המשקל העודף מצטבר כאשר בחיי האדם קיימים יותר מדיי דברים שוליים ומיותרים – משקל מיותר, מחשבות מיותרות, חפצים מיותרים ותזזיות מיותרת.

כל אלו גוזלים מבן אדם כוח ואנרגיה לטיפול עצמי. כדי לרדת במשקל ולהיות רזים וחטובים שיטת פנג שואי מציעה לנו קודם כל להיפטר מדברים מיותרים בחיינו.

בבסיס שיטת פנג שואי קיים עקרון מאוד פשוט "מה שיש בחוץ זה מה שיש בפנים". במילים אחרות – אם אתם לא מסוגלים להתארגן, להצטייד בכח רצון ולמצוא זמן לעשות סדר בחלל המגורים שלכם, להיפטר מבגדים מיותרים במלתחה שלכם אז סביר להניח שגם לא תמצאו זמן לעשות ספורט ולבשל אוכל טעים ובריא ולעשות דיאטה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז איך מתחילים?

מומחי פנג שואי ממליצים להתחיל לא מספורט או דיאטה אלא מניקיון הבית והיפטרות מדברים מיותרים. 

כלומר התחילו מניקיון! במקרה כזה כל הדברים שלא היו בשימוש חצי שנה ומעלה נחשבים למיותרים וניתן לזרוק אותם. אלו יכולים להיות עיתונים שכבר מזמן אף אחד לא קורא, ספרים שמעולם לא נגעו בהם, צעצועים ישנים שכבר לא תואמים את גיל הילדים, גלויות, תרופות, כלים, קופסאות ריקות והרבה דברים אחרים.

מושג בסיס בפנג שואי הוא "ארון שמן". בעבר היה קשה להשיג פריט זה או אחר ואנשים לא נהגו לזרוק דברים. אפילו עם משהו היה מתקלקל היה מקובל לתקן את החפץ ולהחיות אותו. חפצים ישנים לא רק שלא נזרקו אלא אף קיבלו חיים אחרים ועברו בירושה מדור לדור. כך היה המצב במהלך שנים רבות ולמרות שהיום כבר ניתן לקנות כל דבר בלי שום בעיה אין מישהי שלא מכירה את המצב "הארון מלא אבל אין לי מה ללבוש", שזהו בעצם שריד של הבעיה שדיברנו עליה קודם.

ארון כזה דורש טיפול דחוף וחסר רחמים! שיטת פנג שואי קוראת לנו באופן חד משמעי להיפטר מדברים ישנים ומיותרים. קחו את כל החפצים שאתם לא צריכים וזרקו אותם לפח!!!

בואו נחשוב ביחד למה אתם שומרים בארון את הסוודר הישן והבלוי ההוא ואת השמלות הסמרטוטיות שכבר מזמן יצאו מהאופנה ושסביר להניח לעולם כבר לא תלבשו? חושבים שתצטרכו אותם לפיקניק או לטיול בטבע? נסו להזכר מה לבשתן בטיול הקודם? באמת זו הייתה שמלה ישנה?

אז בואו נתחיל להיפטר מדברים שלא צריך לשמור, ממחשבות מיותרות ומקילוגרמים עודפים.

אם אין לכם אומץ לזרוק את כל הדברים המיותרים בבת אחת התחילו מזריקת חפץ מיותר אחד ביום. זה לא יהיה פשוט, הרי כל חפץ מעלה בנו זכרונות מסויימים וזה הופך את המשימה ליותר קשה. אנו ממליצים לכם לא להיגרר לנוסטלגיה ולפעול בנחישות!

בגד ישן, בדיוק כמו אישה שמנה לא יכול למצוא חן ואל תאמינו למי שיגיד שיש גברים שחושבים אחרת.

קשה לכם להתחיל מבגדים? תתחילו מספרים ועיתונים ישנים. תרמו אותם לספרייה שכונתית. זה יעורר בכם המון רגשת חיוביים – קודם כל תרגישו שהתגברתם על עצמכם והתחלתם בעבודה עצמית וגם הספרים לא שוכבים זרוקים על המדף אלא קיבלו חיים חדשים בספרייה. אל תפטרו מספרים על תזונה בריאה, אותם תצטרכו בהמשך הדרך!

ועכשיו פרט הכי חשוב – זכרו שכל המחשבות שלכם הן בעלות כח ממשי והופכות למציאות.

הדוגלים בשיטת פנג שואי מאמינים שאחרי שתפטרו מהחפצים המיותרים תוכלו להיפטר גם ממחשבות מיותרות, בין היתר מהמחשבות שאתם לא מסוגלים לרדת במשקל, שאין לכם זמן לכושר ושיש אנשים שנמשכים לאנשים שמנים.

זכרו שהרזייה היא בהחלט דבר אפשרי והרבה כבר עשו את זה לפניכם. אתם תצליחו, רק צריך לדבוק במטרה בכל הכח. החזירו לעצמכם את הגוף החטוב, את השרירים החזקים ואת החן הטבעי ותזכו בשמחת חיים שלא ידעתם כמותה.

 

מגזין האופנה  Fn1  ממליץ – התחילו בניקיון!

דירוג:
12345
קולות: 89
ספרו לחברים: