11/07/2012 10:011109

דיקור סיני להרזיה

 

הרבה נשים שרוצות לרזות פונות לשם כך לאמצעים אלטרנטיביים: היפנוזה, קליפסים מגנטיים ומה לא. אחד מהאמצעים האלו הוא דיקור סיני אותו מציעים היום קליניקות רבות.

מחטים זה לא כואב

דיקור הוא שיטת טיפול סינית עתיקת ימים אשר משתמשים בה גם היום. בעזרת נקודות הדיקור נעשה גירוי של מערכת העצבים, דבר המשפיע על גופנו. עבור אלו שפוחדים מהכאב יש לנו חדשות טובות – בדיקור סיני נעשה שימוש במחטים דקות מאוד שאינן גורמות לכאב.

דיקור סיני להרזיה משפיע על הנקודות שאחראיות על תאבון ועל חילוף החומרים. ישנן שיטות דיקור שונות, כאשר רובן מיועדות בעיקר לדכא את התיאבון, לכן ההשפעה שלהן אינה רחוקת תווך.  

מורידים את התיאבון בעזרת עגיל

אחת השיטות האלו היא דיקור של נקודות מסויימות באיזור האוזן, כאשר השיטה היעילה ביותר היא "עגיל ההרזיה". את העגיל שמים בנקודה מיוחדת שאחראית על תיאבון ועונדים במהלך 6 חודשים. ענידה ממושכת מאפשרת להוריד משמעותית את המשקל בזכות הקטנה של כמויות האוכל.

Description: Depositphotos_10320529_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דיקור של הנקודות שאחראיות על חילוף החומרים ושיפור העיכול הינו נדיר יותר. במקרה כזה הדיקור נעשה לא רק באוזן אלא גם על הגב, הבטן והרגליים. אלו הם טיפולים בני חצי שעה עד שעה שאינם מחייבים "ענידה" מתמדת של מחטים.

אגדה אמיתית

קשה לומר בוודאות עד כמה השיטה הזו יעילה באמת. מצד אחד השימוש בה נעשה מזה מאות רבות של שנים וזה תמיד עובד. מצד שני חוקרים דניים פירסמו מחקר שמעלה ספקות רבות לגבי יעילותו של דיקור. הם ערכו השוואת התוצאות של דיקור אמיתי (כאשר המחטים מונחות בנקודות הנכונות) ושל דיקור מדומה (כאשר המחטים הונחו על הגוף ללא כל סדר) והגיעו למסקנה שהתוצאות היו כמעט זהות. לכן יתכן שהדיקור עוזר להילחם בבעיות בזכות שכנוע עצמי ותו לא.

אבל גם אם נניח שהדיקור באמת עובד, אף מומחה לא יבטיח לכם ירידה במשקל כתוצאה ממחטים בלבד. הם יכולים רק להוות תוספת נחמדה לתזונה בריאה ופעילות גופנית אך ממש לא יכולים לעשות לבד את כל העבודה.

עבודה עצמית

כמובן שאין שום מניעה לנסות להיעזר בדיקור סיני – זה בטוח לא מזיק והרבה אנשים מדווחים על שביעות רצון מהטיפול. אבל זכרו שאין כאן שום נסים ונפלאות ושתוכלו להגיע לתוצאות הרצויות רק אחרי עבודה עצמית רבה.  ללא תזונה מאוזנת ופעילות גופנית לא תוכלו לרדת במשקל גם אם תיראו כמו קיפוד מלא מחטים.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 109
ספרו לחברים:
לילי11, July, 2012

תמיד חלמתי לנסות תדיקור!