24/12/2012 18:04098

ארומדיאטה של הירש – הריחות עוזרים לרזות

 

הרוב המכריע של נשים שבודקות דיאטות למיניהן, בסופו של דבר לא אוזרות אומץ כדי לנסות אותן באמת. ואכן קשה מאוד לוותר על המאכלים האהובים, ממתקים וקינוחים. זאת בדיוק הסיבה שבנוסף לדיאטנים יש גם מומחים אחרים שיוצרים גישות חדשות לגמרי לכל מה שקשור להרזיה.

פסיכיאטר אלן הירש מארה"ב סיכם את התוצאות של כל המחקרים שנעשו על השפעת הריחות על התיאבון ופיתח שיטת הרזיה משלו שזכתה בשם דיאטת ארומתרפיה של הירש. למען האמת זוהי לא דיאטה במובן שאנו רגילים אליו אלא יותר כללים בדוקים שקשורים לאכילה. אפשר להשתמש בהם בחיי היומיום או כתוספת לדיאטות "אמיתיות".

כמו שאפשר לראות, השמנה לעתים קרובות קשורה לאכילת יתר – תגובה של גוף לדחק, דיכאון או התמוטטות עצבים שמלווים אותנו במהלך תקופות קשות בחיינו. במקרים כאלו קילוגרמים נוספים שמצטברים על גופנו הם תוצאה של רעב רגשי, כאשר האות על תחושת השובע מגיע למוח באיחור רב. רעב רגשי הוא גם זה שאחראי על "נשנושים" של צ`יפס, "הוט דוג", סוכריות, וופלים ומוצרי מזון מהיר אחרים.

הירש מציע לנטרל את תחושת הרעב מהסוג הזה בעזרת ריחות, כוון שהמוח האנושי מפרש ריח של אוכל כאות לתחילת האכילה. זאת אומרת שבעזרת ריחות של מזונות מוכרים ניתן להקטין את גודל של המנה ולבטל ארוחות מיותרות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.     אם תוקף אתכם רעב פתאומי בזמן ובמקום לא מתוכנן ניתן להתגבר על תחושת הרעב ע"י הרחה של עטיפה של חפיסת שוקולד שאכלתם לפני כן. כמה שאיפות עמוקות ייצרו אשליה של שובע שהמוח יפרש אותה כדבר אמיתי.

2.     לפני הארוחה יש להריח שמנים ארומאטיים בעלי יכולת דיכוי תיאבון. בינם נמנים שמן פרי הדר, תפוח ירוק, רוזמרין, אגוז מוסקט וצנוברים. ניתן לרכוש את השמנים הללו בכל בית מרקחת.

3.     לאחר מכן יש ליהנות כמו שצריך מהריח של האוכל. כך תחושת השובע תגיע לפני שתרצו לקחת תוספת.

4.     במהלך הארוחה יש ללעוס לעט ולאורך זמן ולהתעמק כמו איש אנין טעם בכל הדקויות של הריח והטעם. כך תהיו שבעים מהר יותר מאשר אם סתם תבלעו את האוכל.

5.     לא כדאי לאכול את האוכל בעודו חם, כוון שחוש הטעם יורד בהשפעת טמפרטורה גבוהה ואז אין אפשרות להרגיש כמו שצריך את הטעם ואת הריח של האוכל. חוץ מזה יש לוותר לגמרי על אוכל מוכן ושימורים כוון שחומרים משמרים רק מגבירים את התיאבון.

דירוג:
12345
קולות: 98
ספרו לחברים: