02/01/2013 11:100110

תזונה לפי פנג שואי

 

הגוף שלנו זקוק ליחס חם ומפנק. התורה העתיקה הסינית פנג שואי לקחה בחשבון לא רק את ההרמוניה של החלל בו אנו חיים אלא גם את זו של הגוף שלנו. אם נקפיד על עצות של פנג שואי אנו לא רק נשמור על הבריאות שלנו אלא גם נרגיש הרבה יותר מאושרים.

המזון לפי הפנג שואי מתחלק, כמו עונות השנה וטיפוסי אישיות, ליין ויאנג. וכוון שהאביב משמעותו התחדשות של הטבע, מומלץ מאוד לאכול מזונות שיש להם תכונות של יאנג. אלו הם המזונות הבריאים ביותר.

בקבוצת המזונות של יאנג נמצא כל מה שגדל על האדמה, רץ או זוחל עלייה. ואילו החלקים התת קרקעיים של הצמחים וחיות אשר חיות מתחת לאדמה שייכים לקבוצת מזונות יין. אורז ודגים נחשבים למוצרים נייטרליים, כלומר הם משתלבים מצויין גם עם יאנג וגם עם יין וניתן לאכול אותם בכל עונות השנה ללא שום נזק לבריאות.

המלצות כלליות לתזונה לפי פנג שואי

בואו קודם כל נעבור על כללים בסיסיים של תזונה לפי פנג שואי. הכללים אינם רבים:

1.     יש לתת עדיפות למוצרים מקומיים שאופייניים לאזור בו גדלתם. אם עברתם לגור במדינה אחרת אל תשכחו את המזונות שאכלתם בארץ המוצא. הרי לא לחינם בכל אזור בסין יש תזונה שונה בהתאם לאקלים, צמחים שגדלים שם וחיות שחיות שם.

2.     אכלו יותר מזונות העונה שגדלים בעונות שונות באזור בו אתם גרים. למשל תפוחים שמבשילים בסתיו הכי בריאים ומומלצים לאכילה בסתיו ולא באביב או בחורף.

3.     תשתדלו לגוון את התפריט שלכם. האוכל צריך לשמח את העין ולא להיות משעמם. לכן המנות צריכות להיות לא רק טעימות אלא גם מוגשות יפה. אז תוכלו לא רק לשבוע אלא גם ליהנות מהאוכל ולקבל מצב רוח טוב שהוא התנאי הראשון להצלחה.

4.     אכלו כמה שיותר מזונות טריים ולא מעובדים. זה נכון במיוחד לגבי ירקות, ירק ופירות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.     הקשיבו לגוף שלכם. הוא כלי מדוייק שקולט את הויברציות של היקום והוא תמיד יכוון אתכם למה שנכון לאכול בכל רגע נתון כדי לקבל תועלת מקסימלית.

כמובן אם בא לכם שוקולד לא כדאי לאכול שתי חפיסות שלמות אלא רק קובייה אחת או שתיים. שבו, חשבו וכך תוכלו להבין מה אתם הכי צריכים.

על איך לאכול נכון לפי פנג שואי תוכלו לקרוא במהדורות הבאות של אתר האופנה  Fn1

דירוג:
12345
קולות: 110
ספרו לחברים: