15/08/2012 13:13078

עישון והרזייה: חברים מזויפים

 

נשים רבות הסובלות ממשקל עודף מפחדות להפסיק לעשן כדי לא להשמין עוד יותר. אבל החוקרים האיטלקיים יצאו בהכרזה מהפכנית: אחרי שארכו מחקר בו השתתפו 60 נשים הם הגיעו למסקנה שרובן הצליחו להרזות אחרי גמילה מעישון אפילו בלי דיאטות מיוחדות.

עישון- לא חבר אלא אויב

מזה המון זמן נשים מאמינות במיתוס שעישון עוזר לרדת במשקל. בהרבה מקרים סיגריות באמת מהוות תחליף לאוכל כאשר אנו רוצות "להעסיק" את עצמנו במשהו או "לדכא" תחושות לא נעימות. וגם ההפך הוא הנכון: כשאנו מפסיקות לעשן אנו מפצות את עצמנו ע"י זלילה של דברים טעימים.

Description: shutterstock_71552635

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדיאטנים טוענים שההחלפה הזו היא שקרית מלכתחילה. קודם כל כשאנו מחליפות את ההרגל לעשן בהרגל לזלול אנו לא הופכות להיות בריאות יותר. בנוסף, ההרגל גורם לשיבוש בחילוף החומרים וזה מקשה על תהליך ההרזיה אצל אנשים מעשנים. הזרימה של חומרים מזינים וטובים לאיברים נחוצים מואטת אצל המעשנים וזה גורם לעליה בלתי רצויה במשקל.

לא מעשנים מרזים יותר בקלות

העישון בפני עצמו לא רק שלא שורף יותר שומן אלא גם הורס את רקמת השריר, שכידוע דווקא היא זו שאחראית על שריפת השומנים במצב מנוחה. מכאן אפשר להסיק מסקנה שעישון לא רק לא תורם אלא מפריע לתהליך ההרזיה!

Description: shutterstock_97585223

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם גם ניקח בחשבון את הירידה החדה בפעילות גופנית אצל המעשנים ואת העובדה שהשילוב של עישון ועודף משקל הינו קטלני ביותר עבור מערכת לב וכלי דם נקבל תמונה עצובה ביותר.

בונוס נחמד: השנים הצעירות חוזרות

נשים יקרות, אל תפלו בפח של שקר עצמי – הסיגריות לא יהפכו אתכן לחטובות יותר. כדי לא לצבור קילוגרמים נוספים במהלך הגמילה מהעישון תתרגלו לא להחליף את הסיגריות באוכל אלא במקום כל סיגריה לשתות למשל כוס תה ירוק.

Description: shutterstock_83186383

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בכל אופן גם אם תעלו מעט במשקל, יהיה הרבה יותר קל קודם כל להפסיק לעשן ואחר כך להתחיל להלחם בקילוגרמים מיותרים, וזה גם יהיה הרבה יותר יעיל! אנו כבר לא מדברים על כך שתוכלו להיפטר מריח לא נעים של הבגדים והשיער, תרגישו קלילות ואנרגטיות ועור פניכן ייראה צעיר יותר ב – 5-13 שנים!

אז אל תהיו תלויות בהרגלים המגונים שרכשתן! אם תפסיקו לעשן תעשו צעד ענק לקראת גוף חטוב!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה. 

דירוג:
12345
קולות: 78
ספרו לחברים: