16/12/2012 11:180143

דיאטות – שיטות הרזיה מעניינות

 

לפי מה שכתוב בעיתון  "Daily Mail", שמצטט את אחד הדיאטנים האמריקאים, שמפניה יכולה לעזור לנו להפטר מקילוגרמים מיותרים. אז איך נוכל להגיע לגוף חטוב בזכות המשקה החגיגי המסורתי?

לפי גרסתה המשכנעת של קארה אלביל לייב,  מגישת ערוץ המוזיקה MTV,  צריכה יומית של כוסית או שתיים של שמפנייה מאפשרת לנו להקטין את מסת הגוף. קארה יודעת את זה מניסיון אישי. לדבריה כבר מגיל מאוד צעיר היא הייתה מלאה וממש שנאה את עצמה על כך. במהלך חייה היא ניסתה אינספור דיאטות שונות, ביניהן גם את המפורסמות ביותר כמו דיאטות של אטקינס ודוקאן.

את הגילוי המסעיר של דיאטה על בסיס שמפניה היא עשתה כאשר כמעט התמכרה לאלכוהול.  קארה מודה שבגלל הלחץ הלא פוסק היא התרגלה לשתות 1-2 כוסות של יין אדום מידי יום. לאחר מכן חבריה המליצו לה לעבור ליין מבעבע, כלומר שמפניה. היא שמעה לעצתם ולמרבה ההפתעה שמה לב שהיא התחילה לרזות.

היא עקבה לאורך הזמן אחרי התזונה שלה ואחרי משקלה ועל סמך הנתונים הללו המציעה דיאטה משלה. עקרונות הבסיסיים של הדיאטה הזו כתובים בספר פרי ידה " Champagne Diet".

אם החלטתם לחקות את קארה ולרדת במשקל בעזרת שמפניה תצטרכו לשתות מידי יום לא פחות מ – 1-2 כוסות של המשקה. אין שום מגבלות לגבי האוכל, פרט לתנאי אחד, יש לאכול רק מזונות באיכות הגבוהה ביותר, כאשר הצריכה היומית נעה בין 1200 ל – 1400 קלוריות.

קארה כותבת כך: "בכוסית אחת של שמפניה יש רק 91 קלוריות. אבל בזכות הבועות כל כוס מעניקה תחושה של שובע".

מומחי תזונה רבים כבר הביאו את תמיכתם בדיאטה הזו. כך למשל החוקרים של אוניברסיטת רידינג מסכימים על כך ששמפניה, בין היתר, מורידה גם את רמת כולסטרול בדם. דירבלה מאקלאו, פסיכולוגית  מאוניברסיטת רוהמפטון מציינת: "כאשר אתם אוכלים נכון אתם גם מרגישים מצוין וסביר להניח שלא תתחילו לאכול מזונות שיגרמו לכם לעלות במשקל".

שימו משקפיים ולא תצטרכו דיאטה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפני תקופה החוקרים היפניים הציעו לכל מי שמעוניין לרזות משקפיים מיוחדים עם עדשות כחולות. הצבע המיוחד של העדשה היה משנה את צבע המאכלים, דבר שהפך אותם לפחות מעוררי תיאבון. בזמן אחרון הם הלכו עוד צעד אחד קדימה.

משקפיים להרזיה יוצרים אשליה אופטית כך שהמנה שבצלחת נראית פי שתיים יותר גדולה ממה שהיא באמת. אך יחד עם זאת הגודל של הצלחת עצמה ושל הידיים אינו משתנה. אפשר לכוון את המשקפיים כך שיגדילו את המנה במידות שונות.

החוקרים שעבדו תחת ניהולו של מיצ`יקאטה חירוסה מאוניברסיטת טוקיו גילו שהנחקרים שהשתמשו במשקפיים אכלו 10-15% פחות מאשר בדרך כלל. אך יחד עם זאת המוח שלהם היה משוכנע שהם אכלו הרבה והם חשו שובע מספק. 

החידוש של החוקרים היפניים אינו סותר את מה שידענו עד כה – דיאטנים קונבנציונליים כבר מזמן טוענים שקיים קשר ישיר בין תחושת השובע לבין גודל המנה המוגשת.

כיום החוקרים עובדים על הקטנה של גודל המשקפיים ועל עיצוב יפה יותר.

מעניין שדווקא ביפן אין בעיה חריפה של השמנה ולכן סביר להניח שהמשקפיים יהיו פופולאריים במיוחד בחו"ל.

דירוג:
12345
קולות: 143
ספרו לחברים: