04/09/2012 10:00086

דיאטה: מפסיקות להרזות ונראות טוב יותר

 

דיאטנים אמריקאיים משוכנעים שלא ניתן לשנות את המשקל בלי לשנות את היחס לעצמנו. לפני כל הרזייה קודם כל צריך לעשות עבודה פסיכולוגית עצמית ורק אז נוכל להגיע  לתוצאות הנראות לעין. אז בואו ננסה ביחד להיפטר מהרגלים מגונים ונסתכל על עצמנו במבט חדש וחיובי.

אהבה עצמית

"בעלי לא אוהב את הירכיים הגדולות שלי לכן נרשמתי לחדר כושר" – זו היא מחשבה שגויה ולא פרודוקטיבית. חוסר בטחון עצמי גורם למצב רוח ירוד וכתוצאה מכך לרצון לאכול משהו טעים. לעומת זאת דווקא אהבה עצמית מעודדת אותנו להגיע להישגים. לכן זה הזמן להחליף את המחשבות השליליות במשהו חיובי יותר. למשל "אני מאוד אוהבת את הגוף שלי, לכן אני נרשמת למכון כושר. אני עושה זאת בשביל עצמי ולא בשביל בעלי".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"לא" לוויתור עצמי

"אני אוכלת רק חטיף אחד. מחטיף אחד לא משמינים". אם אתן מרגישות רעבות עוד לפני ארוחת צהריים אין שום צורך להרעיב את עצמכן. אבל בהחלט כדאי לבחור נשנוש בריא יותר: פרי הדר, יוגורט או פירות יבשים. הדבר גם נכון לגבי אמירה מוכרת "אני אוכל רק עוגייה קטנה וזהו". אם אתן באמת מסוגלות לעצור אחרי עוגייה אחת אז שיהיה לכן לבריאות. אבל אם אתן יודעות שלא כך הדבר, לא כדאי להיגרר לשקרים עצמיים.

לא לאכול יותר מדיי

"ממילא כבר הזמנתי צ`יפס, אז אוכל גם המבורגר". אם כבר לזלול אז כמו שצריך – זו מחשבה שאופיינית לנשים רבות, למרות שהיא מגוחכת לגמרי. המחשבה הנכונה היא:

"גם ככה כבר הזמנתי מנה עתירת קלוריות, לכן עדיף לי לוותר על קינוח".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להבדיל בין אוכל לבילוי

"בשבוע הבא החברים הזמינו אותנו לכוס קפה ועוגה!" – המחשבה הזו הינה שגויה בתכלית. אל תקשרו בין אוכל לבין בילוי: קודם כל בזמן פגישה עם חברים אתן לא שמות לב לכמויות האוכל ולכן אוכלות יותר מדיי. חוץ מזה אפשר לבלות טוב גם בלי לזלול! "יקירי, בואו נציע לחברים שלנו ללכת איתנו לקונצרט" – זו היא המחשבה הנכונה.

סוף להרזיה

תשכחו מהמילה "לרזות" והחליפו אותה במילים "להיראות טוב"! כשאתן רוצות להיראות טוב וודאי לא תעשו שום דיאטת כאסח כי אתן יודעות שאת הגוף אי אשפר לרמות. כשאתן בוחרות להיראות טוב אתן אוכלות בריא וטעים, כי אתן פשוט לא מסוגלות לאכול יותר את המזון המהיר. תלמדו לחשוב חיובי ונכון ותמיד תיראו רזות וחטובות. בהצלחה!

 

מפורסם באתר Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 86
ספרו לחברים: