15/10/2012 04:49093

דיאטה יפנית

 

לאחרונה הוכח שדיאטה יפנית שנמשכת שבועיים לא רק עוזרת להגיע לתוצאות מעולות אלא גם לשמר אותן לאורך זמן.

מה אסור בזמן הדיאטה היפנית

הדיאטה היפנית אוסרת אכילה של מזונות מסוימים והאיסור הזה הוא חמור ביותר. אפילו אכילה של כמות קטנה ביותר של המצרכים האסורים אינה מקובלת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז מה בעצם אסור לאכול?

·       מלח, כוון שהוא מעקב יציאה של הנוזלים מהגוף

·       סוכר, כוון שהוא מקור לפחמימות פשוטות ומשאיר בגוף קילוגרמים מיותרים.

·       אלכוהול, כוון שהוא מעכב את תהליך חילוף החומרים ומעכב את פינוי הרעלים מהגוף. מותר לשתות לא יותר מ – 100 גרם של יין משובח.

·       לחם רגיל

הדיאטה היפנית:תפריט

הדיאטה היפנית מבוססת על ירקות ופירות (למעט בננות, תאנים וענבים), גבינות, בשר ודגים. את הבשר והדגים מותר לטגן בשמן צמחי: חמניות, זית, תירס או שומשום.

הדיאטה היפנית פותחה ע"י רופאים דיאטנים אבל היא לא ממש דומה לתפריט יפני מסורתי. כך למשל בדיאטה הזו יש כמות גדולה של קפה ללא סוכר, בזמן שקפה אינו משקה פופולארי כל כך ביפן. בנוסף לפי הדיאטה היפנית יש לבשל את המנות לא רק בלי מלח אלא גם בלי תיבול כלל, דבר שלא אופייני למטבח יפני מסורתי.

הדיאטה היפנית: ארוחת בוקר

במהלך הדיאטה היפנית כמעט ולא תאכלו ארוחת בוקר. כמעט כל יום אתם צריכים לשתות בבוקר רק כוס קפה ללא סוכר. לפעמים ניתן לגוון את ארוחת הבוקר עם תה צמחים, פרי, גזר מגורד או מיץ לימון. יחד עם זאת קפה הוא המצרך הבסיסי של הדיאטה הזו כוון שיש בו נוגדי חמצון טבעיים. כמובן שמדובר בקפה "אמיתי" ולכן כדאי לכם לשכוח בינתיים מקפה נמס.

הדיאטה היפנית – ארוחת צהריים

לפי הדיאטה היפנית יש לאכול לארוחת צהריים דג, עוף או בשר עם ירקות. אפשר להכין סלט מירקות טריים, אפשר לטגן או לאפות את הירקות או להכין סלטים מירק אחד, כמו למשל סלט גזר, סלט כרוב או סלט מלפפונים. המנות של הדיאטה היפנית אינן קטנות ולכן מותר לאכול לדוגמא חצי עוף לארוחת צהריים.

הדיאטה היפנית: מה עם ארוחת ערב?

ארוחת ערב היא הארוחה המגוונת ביותר של הדיאטה היפנית. לארוחה הזו תוכלו לבחור פירות, ביצים מבושלות, ריווין, גבינות קשות. אפשר אפילו לאכול דג או בשר, אבל המנה צריכה להיות קטנה יותר מאשר זו של ארוחת צהריים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדיאטה היפנית: הרופאים מדברים

בעזרת הדיאטה היפנית תוכלו להוריד תוך 14 יום בין 7 ל – 8 קילוגרמים ולכן לא מומלץ לחזור על הדיאטה הזו יותר מאשר פעמיים בשנה. הרופאים מסכימים שהדיאטה היפנית עוזרת לאזן את חילוף החומרים בגוף ומעניקה תוצאה טובה שנשמרת לאורך זמן (בתנאי של סיום הדיאטה הנכון והמשך של תזונה נכונה). 

דירוג:
12345
קולות: 93
ספרו לחברים: