17/10/2012 06:40060

ברק של אבני חן סתוויות: אופנת התכשיטים של הסתיו הקרוב

 

במדינות רבות מלווה הסתיו בשלכת מדהימה, וצבעים ססגוניים כמו כתום, אדום וצהוב נראים בכל מקום. לפני שהיופי המדהים יתחלף בגשמים אפרוריים החליטו תכשיטנים להנציח את היופי הסתווי בתכשיטים חדשים. תכשיטים סתוויים מתאפיינים בזהב צהוב וורוד, בברק של קוורץ צהבהב, טופז, יהלומים בגוון צהוב, ענבר זהוב, פנינים ולשם.

האבנים הסתוויות ביותר

אבנים הכי מתאימות לחודש ספטמבר הם טופז צהוב וקוורץ בשילוב עם זהב בגוון דומה. כך בדיוק נראות טבעות  של  de Grisogono המקושטות עם טיפות זהב בצורת דמעה.

גם מותג תכשיטים ספרדי  Tous  הציג לנו אבני חן באור חינני חדש. בבסיס של עגילים ומחרוזת שזכו לשם  Tresor  (אוצר) נמצאות אבני קוורץ זהובות גדולות בגימור מיוחד שתלויות על שרשראות זהב דקות.

במחרוזת של קו  Ferme  (נסתר) אכן טמון סוד קטן. התליונים של המחרוזת והעגילים משנים את צורתם באופן מפתיע. המחרוזת עם תליון בצורת דמעה נראית מיוחדתבמינה והיא עשויה מחרוזי קוורץ צהוב.

גם המותג  Dear Dior    לא נשאר מאחור וטומן סודות והפתעות בתכשיטים שיוצר. צמידים, טבעות ועגילים שמושקים בעותק אחד בלבד מדהימים בזכות המסגרת המושלמת שיוצרה לפי ציורו של המעצב  ויקטואר דה קסטלאן. המדהים הוא שניתן לענוד כל תכשיט על שני צדדיו כדי שהסובבים יוכלו להתרשם לא רק מהאבן שמקדימה אלא גם מקליעה מדהימה שבצד האחורי של התכשיט.

 

 

גם בתכשיטים של  DentelleMedaillonSoleilie  השפעתו של סתיו ניכרת היטב. הם עשויים מזהב צהוב עם יהלומים זהובים בצורת לב הממוקמים במרכז התכשיט כאשר מסביבם פזורים יהלומים קטנים יותר.

 

עוד תכשיט של ויקטואר דה קסטלן– טבעת הנקראת  Dentelle Tourmaline Rebrodee  אשר מהווה התגלמות של הפאר של המזרח. ברקת, גארנט, לשם, טורמלין, כריזובריל, יהלומים צבעוניים בגימורים מפתיעים וכל זה בטבעת אחת. כל השילובים האלו מזכירים את הצבעים של היער הסתווי.

פניני שמש

לקראת הסתיו קרני השמש מתחילות להיות מלטפות ועדינות יותר והאור רך יותר. התכשיטנים המחישו את האור הרך ע"י פנינים זהובים. כך למשל תליון עגול ומסיבי של מותג  Utopia  משלב בהרמוניה רבה ברק של זהב צהוב ואבני חן שנבחרו בקפידה יחד עם צבעה של הפנינה הגדולה.

גם מותג  Mikimoto  משלב בקולקציות שלו פנינים זהובים. בתכשיטים אחרים של המותג ניתן לראות שילובים של פנינים עם לשם חצי שקוף בצורה מיוחדת. שילוב זה מזכיר לנו את קרני השמש השוקעת שמבצבצות בין ענני הסתיו.

האור הרך והעדין מאפיין לא רק את הפנינים אלא גם ענבר ואלמוג . החומרים הטבעיים הללו נראים חמים ו"חיים" יותר מאשר אבני חן אחרות. זאת הסיבה שאיטלקיה ליוצ`יהאודסקלקי שילבה ענבר ביצירותיה המיוחדות. המותג  Gavello  השתמש בתכשיטיו באלמוג אדום שנראה מדהים במיוחד בטבעת גדולה בצורת פרח דליה.

"הו כמה יפה השלכת..."

לא נשכח את השלכת שמלווה מאז ומתמיד את עונת הסתיו כאשר עלי קיסוס פופולאריים במיוחד עקב צורתן הדקורטיבית. כך למשל בקולקציה Ivy  מבית התכשיטים השווייצריVan Der Bauwede  תוכלו למצוא תכשיטים שמתאימים לכל טעם: תליונים ועגילים לקוניים עם מסגרת דקה בצורת עלה או טבעות קוקטייל גדולות עם יהלומים וטופז.

במחרוזת מדהימה של   de Grisogono  עלה הקיסוס הוא הנושא העיקרי שמקושט ביהלומים אשר ממוקמים על גבעול המתפתל על הצוואר.

הקולקציה  של תכשיטי  H.Stern  אשר נוצרה בשיתופה של דיאנה פון פיורסטנברג  מבוססת על עלי העץ גינקו שנראה טבעי מאוד למרות שנעשה מזהב צהוב.

המותג  Gimel  לעומת זאת מתבסס על עלה דולב שאת צבעו ניסו להמחיש היוצרים על ידי אבני חן. המותג  Stenzhorn  יצר עלים שנראים כמו עלי שלכת יבשים, ממש כמו אלו המרשרשים מתחת לרגלינו בפארק סתוי.

לעתים התכשיטנים שואבים את השראתם מ...אצטרובלים. אצל  Tous  ניתן לראות תכשיטים בצורת אצטרובל אשר נעשו מזכוכית בעבודת יד ומקושטים בכסף מוזהב.

המותג  Verdura  יצר עגילי אצטרובל עם יהלומים וצמיד זהב בצורת ענף אצטרובלים. כוון שנושא הטבע אופייני מאוד למותג זה, ניתן למצוא אצלם תכשיטי יהלומים בצורת עלי מייפל אשר אבני חן רבים מפוזרות עליהם.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 60
ספרו לחברים: