01/08/2012 08:03195

בחירה נכונה של נעלי עקב

 

האם ידעתן שנשים הנועלות באופן קבוע נעליי עקב נוטות ליפול, לעקם ואפילו לשבור את רגליהן? כל זה כתוצאה מבחירה לא נכונה של הנעליים ולא מחוסר יכולת ללכת על עקבים, כמו שמקובל לחשוב. אבל איך נדע ברגע הקנייה שהנעליים אכן מתאימות? אנו נגלה לכן כמה סודות קטנים, בהם משתמשות דוגמניות מקצועיות.

שומרים על הרגליים

עקבים לא רק מאריכים באופן ויזואלי את הרגליים אלא גם מעניקים להן מראה יפה וחטוב ומדגישים את הגזרה הנשית. זאת בדיוק הסיבה שנשים, במרדף מתמיד אחרי יופי, שוכחות שנעליים צריכות לא רק להיות יפות אלא גם נוחות. בעבר דיברנו על כל הדרכים להפחית את הנזקים שהעקבים גורמים לגופנו והפעם נדבר על שיטות בחירה של הנעליים שימנעו מאתנו פגיעות מיותרות ברגליים.

הנוחות של הנעל תלויה לא רק בנעל עצמה אלא גם בנתונים פיזיים שלנו, כמו למשל מרכז הכובד, יציבה, צורת הליכה, יחס בין המשקל לגובה, גמישות וכושר גופני. אותן נעליים יכולות להיות נוחות עבור אישה אחת ולאחרת לא.

איך תדעישאלההנעליים "שלך"?

כדי לבחון עד כמה הנעליים יהיו נוחות עבורך באופן אישי יש לעשות מספר בדיקות פשוטות:

אם את מרגישה אי נוחות כאשר את קמה או מיישרת רגליים אז הנעליים האלו לא בשבילך.

אם את מרגישה שאת עומדת ליפול כאשר מתכופפת קדימה או מתיישבת, זה סימן שהחלק הקדמי של הנעליים מעוגל מדיי ולא כדאי לרכוש אותן.

אם את מנסה להזיז רגל אחת הצידה לרוחב הכתפיים ובאותו זמן הרגל השנייה מתקפלת פנימה אז אין ספק שאת עלולה לשבור את רגלייך.

אם את מנסה להעביר משקל מרגל לרגל כאשר את עומדת ושתי רגלייך צמודות אחת לשנייה ובאותו זמן קרסולייך מתקפלים פנימה  - גם מהנעליים האלו כדאי לשכוח.

אם בהליכה רוחב של כל צעד קצר יותר מאשר חצי של כף רגל זה סימן לכך שהעקב גבוה מדיי.

עוד סימן לעקב גבוה מדיי – את לא מסוגלת ליישר את הרגליים בזמן הליכה.

בנעליים עם חלק קדמי פתוח כדאי להקפיד שהרגל לא "תיסע" קדימה – אם זה מה שקורה, אולי כדאי לקחת מידה קטנה יותר.

Depositphotos_2729447_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נקודות חשובות

על מה עוד כדאי לשים לב בזמן בחירת הנעליים:

הסוליה לא צריכה להיות חלקה מדיי, אחרת לא תוכלי ללכת איתן כלל. הדבר היחיד שיכול לעזור לך במקרה כזה הוא מבנה גמיש של הנעל ועקב שמתרחב כלפי מטה.

הנעליים צריכות להיות קלות. זה נכון במיוחד לגבי נעליי פלטפורמה –הפלטפורמה עצמה צריכה להיות חלולה, אחרת יהיה קשה לך ללכת. אם אחרי שנעלת נעליים כאלו את לא יכולה להחזיק את הרגל באוויר במשך 10 שניות או שנדמה לך שתוך כדי ההליכה את לא מתנתקת מספיק מהרצפה – סימן שהנעליים האלה כבדות מדיי.

במקרה ומדובר בנעליי פלטפורמה, חשוב לשים לב ליחס בין גובה הפלטפורמה לגובה העקב. אם הפלטפורמה גבוהה יותר מהעקב זה סימן שהנעליים האלו יהיו נוחות. ולהפך, אם העקב יהיה גבוה יותר ההליכה לא תהיה נוחה ויפה.

החלק של הנעל באזור העליון של הקרסול יכול להיות גבוה, בינוני או נמוך.  עם החלק הזה נמוך והעקב גבוה אז הנעליים לא יהיו נוחות.

הידע הזה הוא שעוזר לדוגמניות ללכת במסלולי התצוגה על עקבים גבוהים ולא ליפול. מעכשיו גם אתן מכירות את הכללים ויכולות לבחור לעצמכן נעליים אופנתיות ונוחות.

 

 

מפורסם באתר   Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 95
ספרו לחברים:
מירי05, August, 2012

מה שנכון נכון. נעל עקב לא נוחה יכולה לגמור את הרגל!