25/01/2012 19:05079

אישה נעלה

 

יופי לא חייב להיות כרוך בסבל. לפניך מספר טיפים שיעזרו לך לאזן בין המראה לנוחות בכל הנוגע לנעליים.

מאת: עדי סנש

אל תתפתי לנעל שאינה בדיוק במידתך. בניגוד למדינות כמו ארצות הברית, בארץ יש מידות נעליים שלמות בלבד, ואין התחשבות בנשים שהמידה האמיתית שלהן נמצאת בין המידות. כמו כן, יש התייחסות רק לאורך הרגל ולא לרוחבה, למרות שבפועל קיים הבדל גדול בין רוחב הרגל של נשים, כך ששתי נשים שאורך הרגל שלהן זהה יצטרכו נעליים שונות לגמרי.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


למרבה המזל, גודל המידות אינו אחיד, כך שמידה 40 שבחנות אחת יהיה למעשה 39.5 ובחנות אחרת מידה זו עשויה להיות בפועל 41. אל ייאוש, גם אם לא מצאת בחנות אחת את המידה המתאימה לך, תמשיכי לחפש, גם אם נורא רצית לקנות נעל מסוימת. נעל שאינה במידתך עלולה לגרום למגוון תופעות לא נעימות, החל מיבלות ושפשופים וכלה בפגיעה ארוכת טווח בעצמות.

התהלכי עם הנעל בחנות. אל תתביישי ואל תסתפקי בסיבוב קצר, הוא לא יסייע לך לאתר בעיות בהתאמה שמתגלות רק לאחר הליכה ארוכה יותר. צעדי הלוך חזור בחנות, שימי לב אם הנעל מאפשרת לך להניע את רגלייך בחופשיות או שההליכה שלך נעשית נוקשה, אם את מרגישה לחץ בחלק כלשהו של הרגל, אם הנעל כבדה מדי עבורך ועוד.

האם את טיפוס של עקב, פלטפורמה או נעל שטוחה? יש נשים שמרגישות בנוח בעקבים ואילו אחרות צולעות על עקבים, סובלות ולא משדרות את המראה שהן רוצות להשיג. מהצד השני, יש נשים שמרגישות בנוח בפלטפורמה, אחרות מרגישות שנעל זו כבדה מדי עבורן או שהליכתן גסה. היזכרי בנעליים שהלכת איתן לאורך זמן בעבר – איזה סגנון היה לך נוח פיזית וגרם לך להרגיש טוב עם עצמך מבחינת המראה?

אומנם יש קונצנזוס שעקב סטילטו נראה נשי, אבל זו לא האופציה היחידה. גם פלטפורמה עדינה יכולה להתאים לבגדים אלגנטיים או שמלות. לא אוהבת להיות על הגובה בכלל? קיימות אופציות רבות גם בתחום הנעליים השטוחות – חרטום מחודד, נעלי בובה, נעלי בלרינה או נעליים עם תוספות שונות כגון שרוכים, אבנים או שילובי צבעים מעניינים ייצרו מראה אלגנטי גם בנעל נמוכה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התייחסי לפונקציה של הנעל. אם הנעל נועדה לשמש לעבודה משרדית או ישיבה בפאב, מסעדה או הופעה ואינך מתכוונת ללכת איתה הרבה, גודל העקב פחות חשוב. הפרמטר המרכזי במקרים אלו צריך להיות ההתאמה של הנעל לרגלך, כיוון שנעלי עקב רבות אינן מתאימות ברוחב ונוטות ללחוץ על האצבעות, לחץ המורגש גם כשאת יושבת. במקרים אלו נעל עקב שמתאימה לגודלך יכולה לעשות את העבודה, ואם צפויה לך הליכה לאחר העבודה או הבילוי, באפשרותך לקחת נעל נוספת, נוחה להליכה, ולהחליף עם תום האירוע. אם את מתכננת ללכת, לעמוד הרבה או לרקוד עם הנעל וצריכה להיראות אלגנטית בזמן זה – אל תתפשרי וחפשי נעל המשלבת נוחות מקסימאלית עם מראה. 

דירוג:
12345
קולות: 79
ספרו לחברים: