22/04/2012 07:56087

רואים עולם דרך משקפי שמש

 

אין בימינו בחורה שאין לה משקפי שמש! וזה ברור, כוון שמשקפי שמש הם לא רק אביזר אופנתי אלא גם אביזר שמקנה הגנה לעיניים מפני קרני שמש מזיקות.

בכל עונה המעצבים משתדלים להשיק מגוון רחב של דגמים חדשים. בעצם משקפי השמש הם אביזר עם היסטוריה ארוכה שעלייה נספר לכן בקצרה.

קצת היסטוריה

הרמזים הראשונים ליצירת משקפי השמש נצפו עוד במאה ה –8 כאשר אומן זכוכית מאיטליה שם לב שכאשר מביטים דרך זכוכית החפצים נראים גדולים יותר. הוא היה הראשון שעזר לקשישים לראות את העולם מחדש, כאשר יצר עבורם זכוכיות מיוחדות. אבל עברו כמה מאות שנים עד שאנשים המציאו את המסגרת שבעזרתה ניתן היה לקבע את המשקפיים על הפנים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משקפי שמש הפרימיטיביים נמצאו בקבר תות ענח` אמון במצרים. הם נראו כמו שתי חתיכות ברקת  דקות כאשר פס נחושת מחבר ביניהן. במשך זמן רב משקפי שמש היו אביזר יקר למדי, כוון שהיו עשויים בשילוב של אבני חן ,מתכות יקרות ואפילו שריון צב. האופנה האמיתית של משקפי השמש החלה בשנות ה-20 של מאה הקודמת בזכותה של קוקו שאנל האגדית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבל את מקומם הקבוע בעולם האופנה תפסו משקפי השמש רק בשנות ה-80 של המאה ה – 20. באותן שנים החלו להופיע על המדפים משקפי שמש של מותגים יוקרתיים ומעצבי על.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נכון להיום איטליה היא המדינה המובילה בעולם במה שקשור ליצירת משקפי שמש. המשקפיים הפכו להיות לא רק הגנה לעיניים אלא גם אביזר אופנתי. אפשר להתחבא מאחורי העדשות כמו מאחורי קיר מגן ברגע שאנו רוצות לקבל מעט יותר פרטיות או להסתיר דמעה. כוכבי על מתחבאים מאחורי משקפי שמש ממצלמות הפפראצי ומעיניים סקרניות ותוך כדי גם נהנים ממראה מסוגנן ואופנתי שמושך תשומת לב של הסובבים.

מהם המשקפיים האופנתיים של שנת 2012?

בעונה הקרובה האביזרים האופנתיים ביותר הם אביזרים זוהרים שיכולים להכניס קצת צבע ולהחיות את התדמית שלכן. המעצבים מעדיפים השנה ליצור עדשות בצורת "עיני חתולה" כלומר מרובעות או מלבניות. עדשות בצורות שונות ומשונות כמו לב, מעוין, כנפי פרפר וכו` יכולות להיות פתרון נהדר עבור בחורות שאוהבות למשוך אליהן את תשומת הלב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם סגנון הרטרו נשאר פופולארי: עדשות גדולות שמסתירות חצי פנים, משקפי-מסכה, ומשקפי טייסים עם עדשות עגולות. המסגרת יכולה להיות מסיבית, עשויה פלסטיק או עץ. הצבעים הקלאסיים כמו אפור, שחור, ובז` ישלימו את המראה המהודר. גם צבעי "ג`ונגל" שמחקים את עור הנחש או תנין יהיו מאוד אקטואליים בשנה הקרובה. תוכלו גם לראות פנינים או פייטים המשולבים במסגרת.

 

 

 

 

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 87
ספרו לחברים: