12/12/2011 12:071129

כרטיס ביקור: ארתור רשקובן

 

ארתור רשקובן, גולש גלים, סקייטר, מחפש אחרי גלים מושלמים בכל העולם, כותב עליהם, ומנהל מותג גלישה באירופה! כרטיס ביקור ספורטיבי בסגנון אקסטרים!!!

 מאת: אפרת וייס

רקע

גדלתי בחוף הילטון, והדבר הכי טבעי היה לגלוש גלים ולנסוע על סקייט. אני עושה את שניהם מגיל 10.

במשך השנים ניצחתי כמה תחרויות גלישה וסקייט, אך הבנתי שתחרותיות לא ממש מעניינת אותי,  אלא האקט עצמו.

טיילתי בכל העולם כשהמטרה היא חיפוש אחר גלים מושלמים (עד היום), הייתי במקומות כמו מקסיקו, פנמה, סרי לנקה, מלדיביים, קנריים ועוד אינספור.

כיום אני אב לילדה מדהימה (לילי) ונשוי לאישה מדהימה (נתלי) ומנהל את מותג הגלישה האגדי GOTCHA.

GOTCHA

זהו מותג הלבשה משנות ה80, הראשון מסוגו שהגדיר סגנון לבוש לייף סטייל של גולשים. בשנת 1989, החברה עשתה 100 מיליון דולר במכירת טי שרטים ומכנסי גלישה, מה ששם את המותג במקום הראשון במכירות מעל בילאבונג וקוויק סילבר. התפקיד שלי בחברה הוא ניהול השיווק והמכירות באירופה אך אני שותף בכל תהליך תכנון הקולקציות, מעורב בצורה מעמיקה בייצור וסורסינג, ובעצם משתדל להיות מעורב בכל נושא, הלב שלי בפנים!!!! זו לא רק עבודה, זו משימה!!!. ניתן למצוא את הקולקציה בארץ בכל חנויות הגלישה.

                        

 

 

 

 

 

 

צילום: אלון שפרנסקי

 

פרויקטים בהם לקחתי חלק

בתור סטודנט, לקחתי על עצמי את ארגון גולשי הגלים בישראל, מלכ"ר, תפקיד שכלל ארגון תחרויות בכל הארץ, ניהול בתי ספר לגלישה לילדים, והוצאת נבחרות ישראל לאליפויות בארץ ובעולם.

תוך כדי התפקיד, הוקם מגזין בשם אדרנלין, שנחשב עד היום למדיה המרכזית של האקסטרים בארץ ואני הצטרפתי כעורך תחום גלישת הגלים. במסגרת שני תפקידים אלו, שזה משנת 2000 ועד היום, הייתי מעורב בצורה זו או אחרת בהפקות, הנחיות או ארגון כל אירוע של סקייט, גלישת גלים או סנואובורד בישראל.

נתינה לקהילה

ב 2004 ארגנתי תחרות ליהודים וערבים ביפו ומשם צמחה קהילת גולשים בינלאומית שנקראת:

 surfing 4 peace.

ב 2007 העברנו 14 גלשנים לעזה ובאותו רגע הפכנו לנושא מאוד מעניין ומדובר במדיה העולמית, הופק עלינו סרט דוקומנטארי, נכתב עלינו ספר, וב 2008 הבאנו את קלי סלייטר לארץ (אלוף העולם לשעבר בגלישת גלים), אירוע בו נכחו 3000 איש.

מאז, יש לנו קשר ישיר עם הגולשים בעזה, מצרים, מרוקו ואנחנו ממשיכים לבנות קהילת גולשים מיוחדת במינה.

איך מתנהל יום בחיי

כיוון שאני מנהל את המותג בדיוויזיה האירופאית, אז אני טס פעמיים עד שלוש בחודש לאירופה. כאשר אני בארץ אז אני עובד מהמשרד. תוך כדי אני כותב ועורך לאדרנלין, עובד על פרויקטים של הקרנות,תחרויות, מסיבות וארועים בתחום הגלישה והסקייט, ומסיים את היום בסשן גלישה, או לחילופין בסקייטבורד כשאין גלים. דרך אגב, כשיש גלים במשך היום, אז הים הופך למשרד!

איפה הכי הייתי רוצה להיות כיום

כרגע בחוף הצפוני של הוואי.  כל החברים שלי שם כרגע, ועדיין לא הגעתי לשם, אני חייב!!!

מוסיקה

מטאל, מטאל, מטאל. או לדוגמא:  inches of blood3

ספר

"גולאג" של אן אפלבאום

סרט

"DUNE" , של דיוויד לינץ`. מד"ב עתידני

“Kong fu hustle”

אובססיה

לצינורות (גלים כמובן!)

דמות שהשפיעה עלי

דוריאן פסקוביץ`. הוא הכיר לישראל את גלישת הגלים כשהגיע לארץ ב 1956.

פרויקטים חדשים על הפרק

Surfing 4 peace

מארגן מפגש בין  גולשים מעזה וישראל שיגיעו לקליפורניה, ושם נפגוש את אלוף העולם קלי סלייטר ונצא לסיבוב גלישה בגלים של דרום קליפורניה.

עובד על 3 הקרנות ראשונות של סרט גלישה ישראלי דוקומנטרי, ב 1, 2, 3 בינואר בכל רחבי הארץ, ולאחר מכן גם הקרנות עולמיות.

עובד על להביא לארץ, בקיץ הקרוב, אלופי עולם בגלישת גלים.

מנחה תחרות סקייטבורד בסקייט פארק גלית ביום חמישי הקרוב.

מה יש לי כרגע בארון ומה הכי נלבש

כמובן שיש לי פריטים מהקולקציה האחרונה של GOTCHA, והכי נלבש: מכנסי קורדורוי סטרץ`, חולצות משובצות, ונעליים של VANS

מה מומלץ שיהיה בארון הבגדים ומה ממש לא

חשוב להשקיע בעצמך ולשים קצת דגש על ארון הבגדים. ג`ינס בגזרה המתאימה, שתואם את התחושות ואת הוויב האישי, טי שרטים חלקות ומודפסות שיהיו כיפיות ונוחות. vans הן בעיני הנעליים שמשלימות אאוטפיט.

לא מומלץ: ג`ינסים רחבים מהגוף שגזורים למטה, חולצות קטנות ממידתך שמראות הכול כולל הבטן.., חולצות עם צווארון גזור וכפכפים. אלו אייטמים שאינם אטרקטיביים ונותנים תחושה שאתה נטול אישיות .

הקולקציה החדשה של GOTCHA

ההשראה היא בעצם קולקציות שנעשו בחברה עצמה בשנות ה80, שהייתה בעצם החברה הראשונה שהמציאה את השפה הצבעונית, צעקנית וגרנז`ית.

לקחתי אלמנטים מהקולקציות של GOTCHA מהשנים הללו ותרגמתי אותם מחדש, כאשר השתמשתי בטכנולוגיות מתקדמות של טקסטיל (בדים כמו כותנה ואלסטן), תהליכי צביעה, דהייה, סטון ווש, וכו`.

התוצאה היא בעצם איייטמים שנראים דהויים ושחוקים, עם הדפסות גרנז`יות אולד סקול, שנראות כאילו עמדו בארון 30 שנה.  כמו כן יש בקולקציה מכנסי גלישה סופר אלסטיים במיקסים של בדי פוליאסטר ואלסטן. הקולקציה מוצעת לנשים, גברים וילדים בגילאי 8-14.

מנטרה

רוצה עוד, אין זמן, ואין לי מנוחה!!!

דירוג:
12345
קולות: 129
ספרו לחברים:
דבורה הנביאה18, דצמבר, 2011

מכירה אותו, חרא של בן אדם, שחצן ורמאי, לא הייתי לובשת שום דבר שלו. בטח הוא מעתיק מבילבונג ותופר בעזה