31/05/2012 10:120119

חליפה גברית במלתחה נשית

 

רק לפני 150 שנה העולם הנשי היה ביתי וחמים ומרוחק מאוד מהעולם הגברי הקר והנוקשה. מי היה יכול לדמיין אז, שבקרוב מאוד נשים יצאו מהבית ויתחילו ללבוש חליפות ובגדים מוזרים אחרים שהיו עד אז שייכים לעולם גברי בלבד.

בזמנים הרחוקים ההם חליפה הייתה נחלה של עולם גברי בלבד והיא הייתה נראית שונה מאוד מהחליפה שאנו מכירים היום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הנשים היו יכולות לצאת מהבית רק לסיבוב קניות או לאירועים חברתיים (לא רע בכלל, אה?) אבל לא עבדו ולא היו יוצאות לטיולים. נשים ממשפחות עניות לא יכלו להרשות לעצמן יותר מכמה שמלות וחצאית אחת או שתיים עם חולצה תואמת. אבל בסוף המאה ה – 19 ותחילת המאה ה – 20 המצב התחיל להשתנות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הבחורות ממשפחות עמידות התחילו להיות ניידות יותר ונשים של מעמד הביניים החלו לצאת לעבודה ולשם כך היו זקוקות לבגדים מתאימים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

באותה תקופה נשים שהיו יוצאות לעבוד היו לובשות בדרך כלל חולצה לבנה מכופתרת וחצאית כהה. הסט הזה היה לבושן הקבוע של פקידות, מורות, קלדניות ונשים שהיה ברשותן עסק קטן כמו מתפרה או קונדיטוריה. בחורות עשירות יותר היו יכולות להרשות לעצמן ללבוש בולרו או ז`קט נשי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מעצב הבגדים האנגלי ג`ון רפרן, שהיה מעצב אישי של מלכת אנגליה ונשות חצרה חולל מהפכה משמעותית מאוד בלבוש הנשי של אותה תקופה. בסוף המאה ה – 19 הוא תפר עבור הנסיכה אלכסנדרה, חליפה נשית מהודרת שכללה ז`קט – מעיל שהיה מבוסס על מעילים גבריים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הז`קט והחצאית נתפרו מבד זהה שהיה מקובל לשימוש לתפירת חליפות גבריות והשתלב נהדר עם עניבה נשית וחולצה אלגנטית בעלת צווארון גבוה. תיק קטן, כובע יפה וכפפות השלימו את התדמית האופנתית. את כל אלו לבשה הנסיכה אלכסנדרה בזמן המסע שערכה עם בעלה ברחבי אירופה, וחליפתה זכתה בהמשך לשם "חליפת טיילור"   (Tailor suit)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשפה האנגלית הפירוש של המילה  tailor  הוא חייט גברים שמעצב חליפות עסקיות בגזרה מושלמת. החייטים האלו היו מוערכים מאוד והיו משתייכים לעשירון עליון בעולם החייטים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במקרה שלנו השם של החליפה רק נועד להדגיש את מיוחדותה – לראשונה השתמשו בטכניקה של תפירת חליפה גברית לייצור חליפה עבור נשים. עד אז חליפות נשים היו נתפרות ע"י נשים לפי גזרות לא מדויקות ואת הפישולים ניסו להסתיר ע"י קישוטים שונים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם בימינו חליפות נשיות בגזרה גברים הינן פופולאריות מאוד ומהוות אחד הטרנדים האופנתיים.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 119
ספרו לחברים: